Ranking samorządów - nie ma nas wśród najlepszych. Niestety

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Jolanta Zielazna

Ranking samorządów - nie ma nas wśród najlepszych. Niestety

Jolanta Zielazna

Na 19. miejscu wśród miast na prawach powiatu znalazła się Bydgoszcz. Generalnie samorządy z naszego regionu znalazły się na odległych miejscach. Pokazuje to ranking samorządów "Rzeczpospolitej"

Na 19. miejscu wśród miast na prawach powiatu znalazła się Bydgoszcz. Mowa o rankingu samorządów, kolejny już raz przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita". Generalnie samorządy z naszego regionu znalazły się na odległych miejscach.

Ranking punktuje zrównoważony i trwały rozwój miast i gmin. Autorzy zestawienia pod lupę wzięli: trwałość ekonomiczną,  środowiskową, społeczną oraz jakość zarządzania. O pozycji w rankingu decyduje łączna suma punktów. Dlaczego nasze samorządy wypadły tak słabo? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.