Ranking szkół jazdy. Tu najlepiej szkolą na „prawko”

Czytaj dalej
Fot. Anna Kurkiewicz
Marcin Koziestański

Ranking szkół jazdy. Tu najlepiej szkolą na „prawko”

Marcin Koziestański

Władcy Dróg to, według statystyk, najlepsza szkoła jazdy w Lublinie. W pierwszym półroczu 2017 r. zdawalność w naszym województwie poprawiła się o 5 procent.

- Słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tej szkoły, dlatego ją wybrałam - przyznaje Karolina Mączka, kursantka z ośrodka Władcy Dróg w Lublinie.

- Pozycja danej szkoły w rankingu zdawalności jest bardzo ważna i daje kursantom dużo do myślenia. To jasne, że lepiej pójść do ośrodka nauki jazdy, gdzie 60 procent osób zdaje egzamin na „prawko”, niż do tej, gdzie jest to np. 20 procent - przyznaje Karolina.

A właśnie Władcy Dróg okazali się najlepszą szkołą w Lublinie pod względem wyników zdawalności w pierwszym półroczu 2017 roku. Statystyki opracowali pracownicy WORD w Lublinie.

Ranking szkół jazdy. Tu najlepiej szkolą na „prawko”

- Analizując zdawalność egzaminów praktycznych na kategorię B. braliśmy pod uwagę jedynie te szkoły, których kursanci w tym roku przystąpili do co najmniej 50 egzaminów - wyjaśnia Piotr Wołowiec, kierownik Wydziału Egzaminowania w lubelskim WORD.

Ze statystyk wynika, że 59,31 procent osób szkolących się we Władcach Dróg za pierwszym razem zaliczyło egzamin na prawo jazdy.

Jednak jeszcze lepszym wynikiem w skali całego województwa może poszczycić się OSK Kamil Skoczylas.

Ten ośrodek z Puław osiągnął dokładnie 60 proc. zdawalności w pierwszych sześciu miesiącach tego roku. Tyle że miał najniższą liczbę egzaminów wśród ośrodków z pierwszej dziesiątki.

Na trzeciej pozycji w województwie uplasował się OSK Marek Osior z Lubartowa (58, 52 proc.). Na dalszych pozycjach była m.in. Lubelska Jazda i OSK Cezary Lipski.

- Zarówno ja, jak i moi znajomi, którzy właśnie rozpoczęli naukę, staramy się zwracać uwagę nie tylko na statystyki. Ważne jest też jakimi autami jeździ się w danej szkole, jacy instruktorzy w niej pracują i jaka panuje atmosfera - podkreśla Karolina Mączka.

- Rankingi zdawalności są ważnym kryterium przy wyborze szkoły nauki jazdy - przyznaje kursantka Karolina Mączka

W poprzednich latach w takich zestawieniach można było porównać również te ośrodki, które miały najniższą zdawalność. Tym razem ich nie będzie.

- Po upublicznieniu tych informacji zgłaszały się do nas szkoły, które znalazły się w końcówce rankingu i miały pretensje, że wprost mówi się o nich jak o najgorszych. Dlatego w tym roku zrezygnowaliśmy z tego pomysłu - precyzuje Wołowiec.

WORD w Lublinie dysponuje także ogólnymi wynikami zdawalności wszystkich kursantów. Okazuje się, że egzamin praktyczny na kategorię B. w pierwszym półroczu pozytywnie zdało 36,96 procent osób.

To o 5 procent więcej niż w pierwszym półroczu 2016 r. Z kolei egzamin teoretyczny za pierwszym podejściem w tym roku zdało 56,57 proc. kursantów, czyli o 2 proc. więcej niż rok temu.

Marcin Koziestański

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.