Realia nie są tak kolorowe jak logo bobslejowego związku

Czytaj dalej
Fot. Adrian Tomczyk
Karol Kurzępa

Realia nie są tak kolorowe jak logo bobslejowego związku

Karol Kurzępa

W zeszłym tygodniu prezes Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu Marek Wiśniowski zapowiedział na łamach “Przeglądu Sportowego”, że celem Polaków jest zdobycie medali na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Jak na te deklaracje reagują zawodnicy?

- Osobiście odnoszę się do tego dość sceptycznie. Realia nie są tak kolorowe i piękne jak logo naszego związku - mówi Grzegorz Kossakowski, zawodnik AZS UMCS Lublin i reprezentant kraju, pełniący rolę rozpychającego w bobslejowej czwórce. - Przede wszystkim trzeba zapewnić byt zawodnikom. Jeśli znajdą się prywatni sponsorzy, którzy pomogą nam się godnie przygotować do sezonu, kto wie, może będzie medal. Ale na razie wstrzymajmy się z emocjami - dodaje.

W bobslejowej reprezentacji naszego kraju występuje dwóch sportowców broniących barw lubelskiego AZS UMCS. Klubowym kolegą Kossakowskiego jest Mateusz Luty, który ma funkcję pilota zarówno w dwójce jak i w czwórce. 28-latek również nie jest przekonany do wizji prezesa PZBIS. - Oczywiście, my też chcielibyśmy zdobyć medal. Ale co to tak naprawdę znaczy? To oznacza, że najbliższe cztery lata powinny wyglądać zupełnie inaczej niż cztery poprzednie. Trzeba by było dużo pozmieniać, żeby walczyć o medal. Mam nadzieję, że tak się stanie i te zmiany będą. Choć szczerze mówiąc, skupiam się na najbliższym sezonie i żyje z sezonu na sezon. Kolejne Igrzyska są następnym celem, ale droga do nich jest jeszcze daleka - przyznaje Mateusz Luty.

- W bobslejach są takie etapy, że jeżeli dochodzisz do pewnego miejsca i chcesz przeskoczyć wyżej, to musisz zainwestować. Dużo naszych rywali odskoczyło nam ze sprzętem i będzie ciężko ich dogonić bez jakichkolwiek zmian i zakupów - mówią zawodnicy.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karol Kurzępa

Dziennikarz działu sportowego, współpracujący z Kurierem Lubelskim od lipca 2016 roku. Swoją pasję zamienił na pracę.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.