Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Realia nie są tak kolorowe jak logo bobslejowego związku

Czytaj dalej
Fot. Adrian Tomczyk
Karol Kurzępa

Realia nie są tak kolorowe jak logo bobslejowego związku

Karol Kurzępa

W zeszłym tygodniu prezes Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu Marek Wiśniowski zapowiedział na łamach “Przeglądu Sportowego”, że celem Polaków jest zdobycie medali na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Jak na te deklaracje reagują zawodnicy?

- Osobiście odnoszę się do tego dość sceptycznie. Realia nie są tak kolorowe i piękne jak logo naszego związku - mówi Grzegorz Kossakowski, zawodnik AZS UMCS Lublin i reprezentant kraju, pełniący rolę rozpychającego w bobslejowej czwórce. - Przede wszystkim trzeba zapewnić byt zawodnikom. Jeśli znajdą się prywatni sponsorzy, którzy pomogą nam się godnie przygotować do sezonu, kto wie, może będzie medal. Ale na razie wstrzymajmy się z emocjami - dodaje.

W bobslejowej reprezentacji naszego kraju występuje dwóch sportowców broniących barw lubelskiego AZS UMCS. Klubowym kolegą Kossakowskiego jest Mateusz Luty, który ma funkcję pilota zarówno w dwójce jak i w czwórce. 28-latek również nie jest przekonany do wizji prezesa PZBIS. - Oczywiście, my też chcielibyśmy zdobyć medal. Ale co to tak naprawdę znaczy? To oznacza, że najbliższe cztery lata powinny wyglądać zupełnie inaczej niż cztery poprzednie. Trzeba by było dużo pozmieniać, żeby walczyć o medal. Mam nadzieję, że tak się stanie i te zmiany będą. Choć szczerze mówiąc, skupiam się na najbliższym sezonie i żyje z sezonu na sezon. Kolejne Igrzyska są następnym celem, ale droga do nich jest jeszcze daleka - przyznaje Mateusz Luty.

- W bobslejach są takie etapy, że jeżeli dochodzisz do pewnego miejsca i chcesz przeskoczyć wyżej, to musisz zainwestować. Dużo naszych rywali odskoczyło nam ze sprzętem i będzie ciężko ich dogonić bez jakichkolwiek zmian i zakupów - mówią zawodnicy.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Karol Kurzępa

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.