Realia nie są tak kolorowe jak logo bobslejowego związku

Czytaj dalej
Fot. Adrian Tomczyk
Karol Kurzępa

Realia nie są tak kolorowe jak logo bobslejowego związku

Karol Kurzępa

W zeszłym tygodniu prezes Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu Marek Wiśniowski zapowiedział na łamach “Przeglądu Sportowego”, że celem Polaków jest zdobycie medali na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Jak na te deklaracje reagują zawodnicy?

- Osobiście odnoszę się do tego dość sceptycznie. Realia nie są tak kolorowe i piękne jak logo naszego związku - mówi Grzegorz Kossakowski, zawodnik AZS UMCS Lublin i reprezentant kraju, pełniący rolę rozpychającego w bobslejowej czwórce. - Przede wszystkim trzeba zapewnić byt zawodnikom. Jeśli znajdą się prywatni sponsorzy, którzy pomogą nam się godnie przygotować do sezonu, kto wie, może będzie medal. Ale na razie wstrzymajmy się z emocjami - dodaje.

W bobslejowej reprezentacji naszego kraju występuje dwóch sportowców broniących barw lubelskiego AZS UMCS. Klubowym kolegą Kossakowskiego jest Mateusz Luty, który ma funkcję pilota zarówno w dwójce jak i w czwórce. 28-latek również nie jest przekonany do wizji prezesa PZBIS. - Oczywiście, my też chcielibyśmy zdobyć medal. Ale co to tak naprawdę znaczy? To oznacza, że najbliższe cztery lata powinny wyglądać zupełnie inaczej niż cztery poprzednie. Trzeba by było dużo pozmieniać, żeby walczyć o medal. Mam nadzieję, że tak się stanie i te zmiany będą. Choć szczerze mówiąc, skupiam się na najbliższym sezonie i żyje z sezonu na sezon. Kolejne Igrzyska są następnym celem, ale droga do nich jest jeszcze daleka - przyznaje Mateusz Luty.

- W bobslejach są takie etapy, że jeżeli dochodzisz do pewnego miejsca i chcesz przeskoczyć wyżej, to musisz zainwestować. Dużo naszych rywali odskoczyło nam ze sprzętem i będzie ciężko ich dogonić bez jakichkolwiek zmian i zakupów - mówią zawodnicy.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karol Kurzępa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.