Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Referendum w sprawie górek czechowskich – zagłosuj za parkiem

Czytaj dalej
Artykuł sponsorowany

Referendum w sprawie górek czechowskich – zagłosuj za parkiem

Artykuł sponsorowany

7 kwietnia mieszkańcy Lublina zdecydują w referendum, czy na terenie dawnego poligonu na górkach czechowskich powstanie wyjątkowy w skali regionu park naturalistyczny. Miejsce do wypoczynku i rekreacji dla wszystkich lublinian i szansa dla gatunków zagrożonych wyginięciem.

W dniu referendum lublinianie odpowiedzą na jedno pytanie: Czy jest Pan/Pani za tym, aby Gmina Lublin zmieniła obecnie dopuszczony miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego rodzaj zabudowy z usługowej, komercyjnej i sportoworekreacyjnej na zabudowę mieszkalno-usługową na nie więcej niż 30 ha terenu tzw. górek czechowskich, w zamian za sfinansowanie przez obecnego właściciela zagospodarowania pozostałych 75 ha tego terenu, jako zieleni publicznej (parku naturalistycznego), przy zachowaniu cennych przyrodniczo walorów i przekazanie go Gminie Lublin?”.

- Zachęcamy wszystkich Lublinian do głosowania na TAK w referendum. Głosując na TAK Lublin dostanie 75 ha uporządkowanego i zadbanego naturalistycznego parku – apeluje Wojciech Dzioba, prezes TBV.

Co przemawia za tym, by 7 kwietnia br. zagłosować na tak? Argumentów jest wiele. Duży obszar górek czechowskich zacznie należeć do Lublina i bezpiecznie będą mogli z niego korzystać wszyscy mieszkańcy miasta, a park naturalistyczny zapewni ochronę zagrożonym gatunkom, takim jak chomik europejski czy motyl czerwończyk nieparek. Nie można też zapominać, że dawny poligon to teren prywatny i może zostać przez właściciela ogrodzony. Co gorsza, obecny plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na prowadzenie inwestycji na 30 proc. górek czechowskich. Teraz można tu zbudować np. hale przemysłowe czy galerię. Co to oznacza? Hałas, tłok i dużo samochodów ciężarowych.

- Lublin stoi przed historyczną szansą zyskania za symboliczną złotówkę największego parku, który swoim rozmiarem przewyższy Ogród Saski, parki Czechów, Jana Pawła II, Ludowy i Bronowicki razem wzięte – przypomina TBV. - Co więcej, planujemy sfinansować przygotowanie tego parku. Dlatego zachęcamy wszystkich, którym zależy na zrównoważonym rozwoju Lublina, do wzięcia udziału w referendum i oddania głosu na „tak”, czyli za zmianą umożliwiającą powstanie parku, z którego wszyscy będziemy dumni.

Referendum w sprawie górek czechowskich – zagłosuj za parkiem

Materiał powstał we współpracy z Partnerem

Źródło: TBV Investment Sp. z o.o.

Artykuł sponsorowany

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.