Rekrutacja trwa. Włocławskie uczelnie czekają na chętnych. Proponują też nowe kierunki

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Galczak
Andrzej Galczak

Rekrutacja trwa. Włocławskie uczelnie czekają na chętnych. Proponują też nowe kierunki

Andrzej Galczak

To są ostatnie dni, aby złożyć dokumenty do włocławskich szkół wyższych i ich wydziałów zamiejscowych. W tym roku zainteresowanie ofertami uczelni jest większe niż rok wcześniej.

Wyniki z egzaminów maturalnych już są znane. Teraz przyszedł czas na podjęcie decyzji co dalej.

W Państwowej Wyższe Szkole Zawodowej rekrutacja elektroniczna ruszyła 1 czerwca, natomiast dokumenty można składać do 17 lipca. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 lipca. W tym roku kandydaci mają do wyboru: studia licencjackie: administrację, filologię angielską, pedagogikę, finanse i rachunkowość, zarządzanie, nowe media, e-biznes oraz pielęgniarstwo. Na studiach inżynierskich: mechanikę i budowę maszyn, informatykę oraz inżynierię zarządzania, a na studiach II stopnia: pielęgniarstwo.

Ograniczenie liczby kandydatów- wyższa jakość nauczania

- Nasza uczelnia nie narzeka na brak zainteresowania ze strony kandydatów na studia - mówi Sylwia Zalewska z działu rozwoju i promocji PWSZ. - Największym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszą się: pielęgniarstwo, nowe media, e-biznes, finanse i rachunkowość, inżynieria zarządzania, mechanika i budowa maszyn, zarządzanie, informatyka, administracja, filologia angielska, pedagogika. Na nowy rok akademicki możemy przyjąć 577 osób.

Mniej miejsc dla kandydatów, to strategia, która ma wpływać na podniesienie jakości szkolnictwa wyższego. Uczelnia prowadzi także studia w trybie tzw. popołudniowo-weekendowym, który obejmuje wszystkie kierunki studiów z wyłączeniem pielęgniarstwa.

Uczelnia kształci bezpłatnie. Studenci mogą liczyć na pomoc w formie stypendiów socjalnych, rektorskich i zapomóg.

Natomiast dokumenty do drugiej włocławskiej uczelni, Kujawskiej Szkoły Wyższej, będą przyjmowane do 28 lipca. Uczelnia przygotowała miejsca na 12 kierunkach licencjackich oraz inżynierskich: administracja, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo narodowe, budownictwo, ekonomia, energetyka, logistyka, transport, logopedia, pedagogika, pielęgniarstwo, inżynieria mechaniczna, a także na 4 kierunkach magisterskich: bezpieczeństwo narodowe, pielęgniarstwo, pedagogika oraz nowość - jednolite magisterskie studia na kierunku fizjoterapia.

Więcej chętnych i nowe kierunki nauczania oraz formy

- Przygotowaliśmy wiele nowych specjalności: logopedię z terapią pedagogiczną na kierunku logopedia, zarządzanie kryzysowe i ochrona infrastruktury krytycznej, zarządzenia bezpieczeństwem państwa na kierunku bezpieczeństwo narodowe - podkreśla Monika Jabłońska, rzecznik prasowy KSW - Rekrutacja prowadzona jest we Włocławku oraz w wydziałach zamiejscowych w Grudziądzu i Nowym Targu.

Uczelnia rozwija się w kierunku innowacyjności, stąd m.in. w ofercie kształcenia znalazła się możliwość kształcenia w formule e-learningu. To dla wielu studentów udogodnienie o charakterze logistycznym.

- Cieszy nas, że nasze propozycje edukacyjne spotykają się z zainteresowaniem kandydatów - zaznacza rzeczniczka KSW. - Z naszych statystyk wynika, że tegoroczna rekrutacja jest lepsza niż w zeszłym roku.

W tej uczelni popularnością cieszy się magisterska fizjoterapia, licencjackie i magisterskie pielęgniarstwo, inżynierska logistyka, inżynierskie budownictwo, magisterska i licencjacka pedagogika oraz magisterskie bezpieczeństwo narodowe.

Andrzej Galczak

W Gazecie Pomorskiej pracuję od 1999 r.. Wcześniej byłem rzecznikiem prasowym dużej włocławskiej firmy. Najczęściej zajmuję się materiałami interwencyjnymi. Lubię góry, bieganie i terenową jazdę rowerem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.