Paulina Błaszkiewicz

Rektor UMK wysłał list z obszernymi wyjaśnieniami do ministra Czarnka

Listy w sprawie szczepień przychodziły do rektoratu UMK, a nie do prorektora Collegium Medicum Fot. Polska Press Listy w sprawie szczepień przychodziły do rektoratu UMK, a nie do prorektora Collegium Medicum
Paulina Błaszkiewicz

Prof. Andrzej Sokala odpowiedział ministrowi edukacji i nauki w sprawie szczepień na UMK. Wyjaśnił, że postąpił zgodnie z prawem. Gdyby zastosowano inne przepisy wobec Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który jest uczelnią medyczną, to pracownicy Collegium Medicum też nie mogliby się szczepić.

- Wystosowałem pismo do rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, by w terminie najdalej w ciągu trzech dni złożył wyjaśnienia, jak doszło do sytuacji z grudnia i jak doszło do szczepień osób, które są pracownikami UMK, ale nie są pracownikami i studentami kierunków medycznych. Zawsze podkreślaliśmy, że na etapie 0 szczepień są ci z pierwszego frontu walki z epidemią koronawirusa. Na pewno na pierwszym froncie nie są nauczyciele akademiccy, niezwiązani z kierunkami medycznymi - mówił Przemysław Czarnek.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Błaszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.