Kacper Chudzik

Rozstrzygnięto konkurs na budynek w Głogowie

W podziemiach budynku powstaną miejsca parkingowe. Fot. SM Nadodrze W podziemiach budynku powstaną miejsca parkingowe.
Kacper Chudzik

Wiadomo już, jak będzie wyglądał nowy budynek mieszkalny przy ul. Poczdamskiej w Głogowie. Wszystkie lokale mają być tak zaprojektowane, żeby można było je łatwo przystosować do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakończyły się prace komisji konkursowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nadodrze”, która spośród trzynastu zgłoszonych projektów wybrała ten, który zostanie zrealizowany w ramach budowy nowego bloku mieszkalnego przy ul. Poczdamskiej w Głogowie.

– Pierwsza nagroda trafiła do Biura Projektowego „Ostrowscy Architekci” z Katowic. Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięska pracownia architektoniczna otrzyma teraz prawo przygotowania pełnej dokumentacji budowlanej – mówi Mateusz Kowalski ze Spóldzielni Mieszkaniowej „Nadodrze”.

50 mieszkań powstanie w nowym bloku przy ul. Poczdamskiej. Ich metraż od 30 do 87 m kw.

Kolejne miejsca w konkursie trafiły do architekta Wojciecha Kika z Wrocławia oraz Biura Projektowo-Architektonicznego E. Kryjak z Tychów. Wyróżnienia otrzymali: APS Biuro projektów Budownictwa – Zielona Góra oraz AMBIT Biuro Architektoniczne Joanna Nowak- Głogów.

W podziemiach budynku powstaną miejsca parkingowe.
SM Nadodrze W podziemiach budynku powstaną miejsca parkingowe.

W nowym budynku ma powstać około 50 mieszkań. Wszystkie lokale będą tak zaprojektowane, żeby mieszkanie mogło być z łatwością dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szerokie drzwi, obszerniejsze łazienki pozwalające na montaż elementów niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania itp.

Jak już informowaliśmy, projektowanie mieszkań odbędzie się w konsultacji z zainteresowanymi nabyciem lokalu w nowym bloku. Najmniejsze mieszkania mają mieć około 30 metrów kwadratowych. Największe 87. Średnia wielkość mieszkania w bloku wynosić będzie 50 metrów. Rozmowy i konsultacje już trwają, ponieważ prace mają rozpocząć się w przyszłym roku.

W podziemiach budynku powstaną miejsca parkingowe.
SM Nadodrze Natomiast na parterze znajdzie się miejsce na lokale usługowe.

– W optymistycznym wariancie powinniśmy ruszyć z pracami w czerwcu 2016 roku. W pesymistycznym będzie to wrzesień. Sama budowa powinna potrwać około roku – mówi Mirosław Dąbrowski, prezes SM „Nadodrze”.
Nie wiadomo jeszcze, ile będą kosztowały poszczególne mieszkania, jednak władze spółdzielni zapewniają, że ceny ich nie będą odbiegać od tych obowiązujących teraz na lokalnym rynku mieszkaniowym.

Kacper Chudzik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.