Są jeszcze miejsca w przedszkolu publicznym w Osielsku

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Dwroska
Katarzyna Dworska

Są jeszcze miejsca w przedszkolu publicznym w Osielsku

Katarzyna Dworska

W połowie miesiąca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.

Budowa pierwszego publicznego przedszkola w Osielsku idzie pełną parą. Parterowy budynek, który znajduje się u zbiegu ul. Bałtyckiej i Zatokowej, pomieści ponad setkę dzieci. Maluchy będą mogły korzystać z nowego obiektu już od pierwszego września.

Mimo że prace jeszcze trwają, gmina już przeprowadziła rekrutację. Jej pierwszy etap zakończył się pod koniec zeszłego miesiąca.

- Otrzymaliśmy 65 wniosków o przyjęcie dzieci - mówi Dariusz Jachowski, dyrektor Zespołu Szkół w Osielsku, który prowadzi nabór. - Ponieważ miejsc jest więcej, przeprowadzimy rekrutację uzupełniającą.

Rodzice swoje pociechy będą mogli zapisać od 21 kwietnia do 4 maja. Wnioski będą dostępne w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej.

- Wypełnione dokumenty będzie można przesłać pocztą, wysłać drogą mailową i przynieść do nas osobiście - dodaje Jachowski. - Komisja wciąż weryfikuje podania, które otrzymaliśmy w pierwszym etapie.

Lista kandydatów zostanie opublikowana 13 kwietnia. - Przy naszej szkole działają również dwa oddziały przedszkole - uzupełnia Jachowski. - Już wiemy, że są sytuacje, w których maluchy zostały zapisane zarówno do nich, jak i do przedszkola publicznego. Dlatego do 18 kwietnia rodzice będą mieli czas, aby zadeklarować, gdzie ich dzieci będą chodziły od września.

Zgodnie z ustawą pobyt przedszkolaków jest bezpłatny, jeśli te będą spędzać w placówce pięć godzin dziennie. Każda następna godzina kosztuje złotówkę. Jednak, ponieważ nowy budynek nie będzie miał swojej kuchni, trzeba będzie doliczyć również koszt cateringu. - Poinformowaliśmy rodziców o cenie maksymalnej posiłków, która wynosi 13 złotych za dzień - tłumaczy Jachowski. - Ale wiemy, że na pewno będzie to dużo mniej.

Budynek powstaje na działce, na której ponad piętnaście lat temu znajdował się punkt zlewu ścieków. Inwestycja kosztować będzie ponad pięć milionów złotych i jest finansowana z budżetu gminy. Na 1200 metrach zostaną utworzone cztery oddziały przedszkolne. W placówce znajdą się sale, stołówka, szatnia i pomieszczenia administracyjne.

W gminie Osielsko mieszka 650 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat.

Katarzyna Dworska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.