Są wakacje, ruszają remonty akademików

Czytaj dalej
Fot. Anna Kurkiewicz
Aleksandra Dunajska

Są wakacje, ruszają remonty akademików

Aleksandra Dunajska

Lato to dla uczelni jedyny dobry czas, żeby odświeżyć akademiki. Ale w kampusach nie brakuje też znacznie poważniejszych inwestycji.

Remonty akademików rozpoczęły się u nas po 12 lipca, czyli po zakończeniu sesji zaliczeniowo-egzaminacyjnej - mówi Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS.

Wśród domów studenckich największej lubelskiej uczelni generalny remont przejdą w tym roku DS Zana oraz Grześ. Prace obejmą m.in. wymianę natrysków i toalet. - Dodatkowo, we wszystkich domach studenckich, będą prowadzone roboty malarskie, mające na celu odświeżenie pomieszczeń - mówi Aneta Adamska.

Malowane będą też wszystkie akademiki Politechniki Lubelskiej. Zostanie wymieniona również część okien. W akademiku nr 2 na korytarzach pojawi się nowa terakota.

Uniwersytet Przyrodniczy przebuduje segmenty w domach studenckich przy ul. Doświadczalnej. - Pokoje dwuosobowe zostaną zamienione na jednoosobowe z łazienkami - tłumaczy Iwona Pachcińska, rzeczniczka UP.

KUL będzie przystosowywał akademiki do aktualnych przepisów przeciwpożarowych. - Chodzi o akademik żeński na Poczekajce, a także Konwikt Księży Studentów - wylicza Katarzyna Bojko z biura prasowego uczelni. - Oprócz tego planujemy remont instalacji elektrycznej w akademiku męskim i klatek schodowych w akademiku żeńskim na Poczekajce - dodaje.

Uniwersytet Medyczny będzie malował między innymi pokoje i kuchnie w Domach Studenta nr 2,3 i 4.

Remontują Pentagon, ocieplają bibliotekę

Większe inwestycje ruszyły m.in. na Politechnice Lubelskiej, gdzie remontowany jest budynek Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, tzw. „Pentagon”. Prace obejmują m.in. modernizację sal laboratoryjnych, remont piwnic i sanitariatów, wymianę instalacji elektrycznej, klimatyzacyjnej, wodno-kanalizacyjnej. Finał jest planowany na połowę stycznia 2018 r., koszt -3,3 mln zł.

Na Poczekajce KUL inwestuje w obiekty sportowe: m.in. halę do tenisa i budynek z dwoma boksami do squasha. - Budowa ma się zakończyć w drugiej połowie września - zapowiada Katarzyna Bojko. Trwa dostosowanie kompleksu budynków KUL przy Al. Racławickich do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozpoczął się też remont Kościoła Akademickiego.

UMCS prowadzi prace związane z ociepleniem Biblioteki Głównej. Uczelnia ogłosiła również przetarg na rozbiórkę kładki nad ul. Radziszewskiego. Wyłoniona w postępowaniu firma będzie miała czas do 15 września na przeprowadzenie prac.

Uniwersytet Medyczny rozebrał budynek przy ul. Chodźki 6, zwany „blaszakiem”, w którym mieścił się Zakład Zaopatrzenia Ortopedycznego. - Działka przeznaczona jest pod planowane inwestycje - wyjaśnia Włodzimierz Matysiak, rzecznik uczelni.

Aleksandra Dunajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.