Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Setki ławek i latarni czyli mała architektura w parku na górkach

Czytaj dalej
Artykuł sponsorowany

Setki ławek i latarni czyli mała architektura w parku na górkach

Artykuł sponsorowany

300 latarni, 250 ławek i 60 koszy na śmieci – naturalistyczny megapark, który może powstać na dawnym poligonie na górkach czechowskich będzie miejscem dobrze zorganizowanym i przyjaznym zarówno dla ludzi jak i dla przyrody.

Elementy małej architektury w naturalistycznym parku będą jednak pełniły nie tylko funkcję użytkową, ale i dekoracyjną, informacyjną czy edukacyjną. Przy wejściach do obiektu, a ma ich być siedem, staną witacze, czyli znaki wskazujące kierunki, które pomogą lublinianom odnaleźć się w potężnej przestrzeni parku.

Wzdłuż tras spacerowych pojawią się tablice informacyjne, gdzie przeczytamy np. ciekawostki przyrodnicze i... historyczne. W parku zaplanowano bowiem wiele interesujących ścieżek edukacyjnych m.in. krajobrazową, przyrodniczą, ornitologiczną czy też ścieżkę pamięci prowadzącą do grobu legionistów. Atrakcją ścieżki ekologicznej ma być np. gospodarstwo z owcami, wykorzystywanymi jako żywe kosiarki.

Mieszkańcy będą mogli przyjść do ekofarmy, obejrzeć owce, a w dalszej przyszłości będzie możliwe organizowanie targów ekożywności czy warsztatów dla chętnych- zapowiada architekt Bolesław Stelmach.

Spacerowicze będą mogli odpocząć na ładnych, ekologicznych i wkomponowanych w okoliczną przyrodę ławeczkach, które mogą stanowić nietypową scenerię sesji zdjęciowych. W wydzielonych miejscach przy ławach i stolikach będzie można zorganizować piknik, coś zjeść i się zrelaksować.

Chcemy, aby każdy element parku korespondował z naturą – zapowiada architekt krajobrazu Piotr Szkołut, kierujący pracami nad koncepcją parku na górkach czechowskich.

Materiał powstał we współpracy z Partnerem

Źródło: TBV Investment Sp. z o.o.

Artykuł sponsorowany

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.