Smog w Lublinie. Zanieczyszczenie wzrasta szczególnie popołudniami i wieczorami. Czym to jest spowodowane?

Czytaj dalej
Fot. EP
Dorota Krupińska

Smog w Lublinie. Zanieczyszczenie wzrasta szczególnie popołudniami i wieczorami. Czym to jest spowodowane?

Dorota Krupińska

We wtorek powietrze w Lublinie było gorsze niż w Warszawie czy Krakowie. W ciągu najbliższych dni niewiele się zmieni - twierdzą specjaliści.

- Po raz pierwszy w tym roku odnotowaliśmy przekroczenie norm - mówi dr inż. Arkadiusz Iwaniuk, zastępca wojewódzkiego inspektora Ochrony Środowiska w Lublinie. - Powietrze nad miastem jest złe. Obserwujemy sytuację na bieżąco. Wykonujemy pomiary. Zanieczyszczenie wzrasta szczególnie popołudniami i wieczorami - dodaje.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Krupińska

Komentarze

125
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Klakierzy Deweloperki

a Lublin nadal będzie liderem w zakresie smogu, korków, masowej emigracji z Lublina wykształconych osób.

Gość

Moja mama ma raka nerki z przezutami...lekarze nie chca Jej leczyc..zaczelysmy same leczenie ekstraktami konopnymi CBD +CBDA 6% kupionymi na konopiafarmacja pl ...czekamy na efekty...na pewno poprawil sie Jej apetyt...na pewno jest silniejsza i bardziej chetna do zycia...takiej checi Jej bardzo brakowalo...na pewno Ja nic nie boli...czasem jakies delikatne kolki ktore same ustepuja....Wierze w te ekstrakty i mame...na pewno damy rade...

Kasia

ja zainstalowałam w oknach ramki clearair fakro, dość mam popylania w maskach po ulicach! A co mnie wkurza to widok zatłoczonych ulic, samochody mają tylko 1 pasażera - kierowcę. No ale co wyjdę na ulicę i będę robić protest przeciwko samochodom? :P Każdy jest w swoim prawie... Dlatego ja już nie czekam na ratunek, tylko sama się ratuje: ramki w oknach, multum zieleni, weekendy poza miastem na wsi, mało chodzenia po dworze kiedy normy są przekroczone..... Tylko tyle i aż tyle.

fred

Dzień wcześniej pisano o nietypowej chmurze nad Lublinem, przesłano zdjęcia, a dziś piszą, że to domki jednorodzinne zakopciły centrum Lublina. To niezłe kominy mają te domki, że Lublin zrobiony na szaro.

Ewa

Powinni mieć wszyscy filtry w komisjach i co jakiś czas wymieniać tak jak w samochodach.Zaraz ktoś napisze źe koszt itp.My w blokach płacimy cały rok za ciepło.i nie trujemy.

dew

W centrum Lublina jest smog, bo przybyło domów jednorodzinnych. Serio?? W centru najwięcej jest samochodów,bloków i urzędów. Domy budowane są na obrzeżach miasta. Więc skąd ten smog?

dd

Od kiedy węgiel, czy drewno są szkodliwe dla środowiska? Może spalany gaz, ropa, benzyna są bardziej szkodliwe.
Całe lata ludzie opalali domy drewnem i żyli po 100 lat, bez żadnych chorób, a teraz ? Ekologia nastała?

ojejku

jak za sprawą develo-chrabąszcza nastąpi develo-dogęszczenie Górek. Masakra, co żądza pieniądza robi z ludźmi.

kozigrodzianin

Rok ,dwa lata temu Ratusz ze strażą miejską chwalili się że w dyspozycji mają ruchome laboratorium do wykrywania takich ognisk gdzie spala się śmieci i co ? Autko pewnie stoi w jakimś garażu bo jest za mądre dla intelektualistów z Żukowego zbrojnego ramienia.
I jak to bywa u Żuka - pieniądze wydać potrafią tyle że pożytku z tego tyle co z psiej budy obornika.

ala

w miarę możliwości usiłuję zabezpieczyć swoja rodzinę przed skutkami smogu, na wyjścia mamy szale antysmogowe, ale chciała bym również zabezpieczyć mieszkanie, żebyśmy chociaż w domu mogli swobodnie oddychać, jakoś do tych oczyszczaczy wewnętrznych nie jestem przekonana, ale czytałam, że są ramki, czy markizy które w oknach się montuje chyba fakro, ponoć działają antysmogowo, ale też nie przepuszczają kurzu i alergenów, ktoś może korzysta z takiego rozwiązania?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.