Jakub Nowak

Spektakl uczniów zamknie wystawę

Jakub Nowak

Dziś ((30 marca) we wschowskim muzeum odbędzie się spektakl pt. „Oszukani, porzuceni, nieugięci” przygotowany przez uczniów ze szkoły Szlichtyngowej.

Przypomnijmy: w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Muzeum Ziemi Wschowskiej prezentowana była od jakiegoś czasu wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Zaplute karły reakcji. Polskie podziemie niepodległościowe 1944-1956”. Zobaczyć na niej można było unikalne fotografie, a także materiały, związane ze wspomnianym okresem.

Dziś, z okazji jej uroczystego zamknięcia, o godz. 12.00 w Muzeum Ziemi Wschowskiej odbędzie się specjalny spektakl słowno-muzyczny pt. „Oszukani, porzuceni, nieugięci”, który przygotowany został przez uczniów Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowej (całe przedstawienie, pod kierunkiem Justyny Jasik i Agnieszki Grzelak, było wcześniej zaprezentowane także podczas gminnych uroczystości).

Jak się dowiedzieliśmy, główną bohaterką spektaklu przygotowanego przez młodzież jest osiemnastoletnia łączniczka i sanitariuszka V Wileńskiej Brygady AK – Danuta Siedzikówna pseudonim INKA.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.