Społeczeństwo. Świat w zasięgu jednego dotknięcia

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Dorota Krupińska

Społeczeństwo. Świat w zasięgu jednego dotknięcia

Dorota Krupińska

Do celu zostało ci 1500 kroków. Straciłeś 1000 kalorii. Jak się dziś czujesz? Jesteś smutny, a może szczęśliwy? To ja, twoja apka, która ma ułatwić ci życie, ale i dowiedzieć się o tobie jak najwięcej. Ze mną nigdy nie będziesz anonimowy.

Tak mogłoby się zaczynać wyznanie naszej największej przyjaciółki w XXI wieku - aplikacji w telefonie. Bez niej ani rusz.

- Codziennie rano dostaję informacje od mojego krokomierza, ile przeszłam poprzedniego dnia i gdy widzę liczbę „0”, mam potworne wyrzuty sumienia - mówi 30-letnia Agnieszka, nauczycielka.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Krupińska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

I właśnie dlatego NIGDY nie będę miał smartfona. A ludzie mają aplikacje bankowe i inne, a jak się telefon zgubi, albo ktoś buchnie, to co ? NIGDY W ŻYCIU ! Nie jestem wrogiem współczesnych technologii, ale ja widzę wyraźne granice ich zastosowania i dla mnie bezpieczeństwo i brak śledzenia oraz inwigilacji jest najważniejszy. A ja bym jeszcze do tego dodał wszechobecne aplikacje chyba już wszystkich sieciowych marketów. Nie wierzę, że sklepy tak wspaniałomyślnie i KOMPLETNIE ZA DARMO dają zniżki "na kupon w aplikacji" rzędu nawet i 80 % (na ogół tylko na jedną sztukę, ale zawsze). Znajoma w pracy próbowała zainstalować sobie apkę Carrefour'a, bo codziennie tam robi zakupy i zażądała dostępu do wszystkiego : internetu, kontaktów, zdjęć, video, GPS, ustawień, historii przeglądania i jeszcze wielu innych, więc zrezygnowała. Pozyskane dane są później sprzedawane firmom marketingowym i analitycznym i stąd są możliwe takie wielkie zniżki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.