red

Sprostowanie do artykułu "Marta Półtorak wygrała przed sądem z rzeszowskim ratuszem"

Sprostowanie do artykułu "Marta Półtorak wygrała przed sądem z rzeszowskim ratuszem"
red

W artykule red. Andrzeja Plęsa pt. „1:0 w sporze: Marta Półtorak kontra Miasto Rzeszów”, opublikowanym w dniu 12 grudnia 2018 r. na portalu internetowym nowiny24.pl nieścisła jest informacja: „1:0 w sporze: Marta Półtorak kontra Miasto Rzeszów”, bo stroną sporu jest DI.

Nieprawdziwa i nieścisła jest informacja: „ Po czterech latach urząd zdecydował się sprawę własności uregulować, bo i poprzedni inwestor (Conres) i Develop zajmowały je bezpodstawnie, a DI przez lata nie płacił miastu nawet czynszu dzierżawnego, o co miasto też się nie ubiegało”, gdyż to DI w 2011 r. wystąpiło o przeniesienie własności działek za wynagrodzeniem, zaś kwestia zasadności wynagrodzenia za korzystanie z działek jest nadal przedmiotem sporu sądowego.

Nieścisła jest informacja: „ I tu zaczął się spór, bo Marta Półtorak zaproponowała wykup 23 arów pod galerią za 1,6 mln zł, urząd miasta skontrolował propozycją: sprzedadzą za 18 mln zł plus wartość samego placu, razem ok. 21 mln zł”, gdyż stronami postępowania są Gmina i DI, w której to spółce p. M. Półtorak jest Prezesem Zarządu i jednym z 3 wspólników.

Nieścisła jest informacja: „Obie strony gotowe były na spór sądowy, ale nieoczekiwanie miasto podpisało z Develop ugodę (…)”, gdyż ugodę zawarto po 3 latach procesu (4 rozprawa).

Nieścisła jest informacja: „Rozpętała się burza, bo część radnych uznała, że takie rozwiązanie tylko spotęguje bałagan i konflikt w sytuacji, kiedy owe 23 miejskie ary zechce kupić konkurent Marty Półtorak na rynku galerii handlowych”, gdyż p. M. Półtorak jest jedynie jednym z 3 udziałowców w spółce Dl i nie jest niczyim konkurentem.

Nieścisła jest informacja: „Bo w styczniu ratusz złożył w sądzie pozew o uchylenie ważności tytułu wykonawczego, zobowiązującego miasto do przekazania firmie działek za niewiele ponad milion zł”, gdyż Gmina wniosła o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego (tj. ugody), a nie o jej „unieważnienie”.

Marta Półtorak
Prezes Develop Investment Sp. z o.o.

red

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.