Beata Terczyńska

Starosta kolbuszowski Józef Kardyś: Dostałem odprawę emerytalną. Nie zrobiłem nic niezgodnego z prawem

15 listopada starosta kolbuszowski Józef Kardyś zrezygnował z funkcji, a 17 listopada podczas pierwszej sesji VI kadencji ponownie został wybrany. Fot. Archwium 15 listopada starosta kolbuszowski Józef Kardyś zrezygnował z funkcji, a 17 listopada podczas pierwszej sesji VI kadencji ponownie został wybrany.
Beata Terczyńska

W mediach rozpętała się burza, że starosta kolbuszowski Józef Kardyś zrezygnował ze stanowiska, a po dwóch dniach ponownie został wybrany. Dzięki temu zyskał uprawnienia emerytalne i wziął wysoką odprawę.

- Chcąc uzyskać uprawnienia emerytalne, taką rezygnację złożyłem 15 listopada, ponieważ zgodnie z ustawą o rentach i emeryturach musiała wystąpić jednodniowa przerwa w zatrudnieniu - tłumaczy Józef Kardyś, starosta kolbuszowski.

Rada powiatu przyjęła rezygnację.

- 16 listopada dostarczyłem świadectwo pracy do ZUS, lecz emerytury nie podjąłem. Nie złożyłem wniosku o jej wypłatę. Nabyłem jedynie prawo do niej w przyszłości
- tłumaczy starosta.

6-miesięczna odprawa emerytalna

Kardysiowi przysługuje natomiast odprawa emerytalna. To sześciokrotność miesięcznego uposażenia (starosta mówi, że po obcięciu o 2 tys. zł zarabia ok. 10,2 tys. zł brutto). Ta odprawa została naliczona przez kadry i przelana już na konto starosty.

- Gdy zostaję „Samorządowcem 20-lecia”, nikt o mnie nie pisze... - komentuje rozżalony Józef Kardyś. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Beata Terczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.