Strajk nauczycieli. PiS w Jastrzębiu chce dać nauczycielom dodatki. To propozycja radnych. Urzędnicy: nie mamy takiego prawa

Czytaj dalej
Fot. UM Jastrzębie/Facebook
Jacek Bombor

Strajk nauczycieli. PiS w Jastrzębiu chce dać nauczycielom dodatki. To propozycja radnych. Urzędnicy: nie mamy takiego prawa

Jacek Bombor

Radni PiS z Jastrzębia: dajmy nauczycielom dodatki. Prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anna Hetman: nie mamy takiego prawa, to zagrywka polityczna.

Radni PiS z Jastrzębia: dajmy nauczycielom dodatki. Miasto: nie mamy takiego prawa

Dziś, 18 kwietnia 2019 - 11. dzień strajku nauczycieli w całej Polsce. Podczas, gdy rząd bierze ich na przeczekanie, nie chcąc dać żądanych podwyżek, radni PiS z Jastrzębia...chcą wesprzeć nauczycieli dodatkiem wyrównawczym.

Radni PiS z Jastrzębia przekonują, że ich propozycja to nie wyjście przed szereg, ani próba przypodobania się nauczycielom.

- Po prostu chcemy, aby ten strajk się skończył, dla dobra dzieci. A miasto byłoby stać na dodatek wyrównawczy dla nauczycieli, płacony od lipca do grudnia. A w międzyczasie niech nauczyciele dogadują się z rządem przy okrągłym stole - wyjaśnia Piotr Szereda, przewodniczący Rady Miasta z ramienia PiS.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Bombor

20-letnie doświadczenie w zawodzie. Zaczynałem jeszcze w Trybunie Śląskiej, która w 2004 roku połączyła się z Dziennikiem Zachodnim. Od początku pracuję w Rybniku, najpierw jako reporter, od ponad 12 lat jestem szefem oddziału. Najbardziej lubię opisywać sprawy kryminalne, sądowe. Dobrze czuję się w tematyce górniczej - dobrze znam specyfikę Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Od kilku lat uwielbiam wyciągać na światło dzienne historie dawnych fotografii miejskich Rybnika, Jastrzębia, Wodzisławia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.