Kamila Kamiennik

Strażacy zakończyli rok w wielkim stylu!

Wszyscy wyróżnieni odebrali nagrody z rąk Jana Kowalczuka, Krzysztofa Piwowarczyka i Bogusławy Fediuk-Pelińskiej Fot. Kamila Kamiennik Wszyscy wyróżnieni odebrali nagrody z rąk Jana Kowalczuka, Krzysztofa Piwowarczyka i Bogusławy Fediuk-Pelińskiej
Kamila Kamiennik

Rozdali nagrody, wyłonili najlepszego strażaka w 2016 roku! Najwięcej nagród odebrał najszybszy strażak Ireneusz Ciepły!

W sobotę 10 grudnia w Lipnej, odbyło się wojewódzkie podsumowanie roku w Honorowym Krwiodawstwie ,,Ognisty ratownik - gorąca krew’’. Podczas uroczystośći oprócz wręczania odznaczeń za oddanie krwi, wyłoniono strażaka roku województwa lubuskiego. Tytuł trafił do Ireneusza Ciepłego z Przewozu. Strażak pracuje w Wojskowej Straży Pożarnej w Potoku.

Na gali został okrzyknięty najszybszym ratownikiem, a także odebrał statuetkę św.Floriana za wyjątkowe zaangażowanie w tym roku. Jednak główną ideą uroczystości było podsumowanie honorowej akcji krwiodawstwa w 2016 r. Rekord w ilości oddanej krwi pobiła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Przeowzie. W tym roku zorganizowano sześć akcji zbiorowego oddawania krwi na terenie gminy Przewóz, w której wzięło udział 317 osób. Rekord oddanej krwi wynosił 143,550 litrów, o 13,950 więcej niż w zeszłym roku.

Na drugim miejscu uplasowała się jednostka OSP w Sulechowie, którzy oddali ponad 100 litrów krwi. Trzecie miejsce przypadło dla ochotników ze Straego Kisielina, którzy też oddali ponad 100 litrów.

Organizatorem uroczystości był wójt Przewozu, Ryszard Klisowski, który od wielu lat jest związany z OSP w Przewozie. - Dzisiaj podsumowujemy XI edycję programu Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie. W listopadzie zorganizowaliśmy szóstą edycję krwiodawstwa. Krew jest najważniejszą cząstką człowieka, ona ratuje życie. Każdy może jej kiedyś potrzebować, dlatego namawiam wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku - mówi Jerzy Hryniewicz. Ryszard Klisowski zajął się organizacją tego szczególnego dnia. - Jestem związany od dawna z OSP w Przewozie, dlatego tak bliski jest mi ten temat. Sam regularnie oddaję krew, bo wiem jakie to ważne. Mamy wielu zwolenników takich działań. Głównym sponsorem dzisiejszego święta jest Towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych, z którym współpracuję od lat - mówi R.Klisowski.

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.