Świąteczna Gwiazdeczka. Amelia Litarowicz, sympatyczna dziewczynka z Królika Polskiego, zwyciężyła w akcji „Nowin”

Czytaj dalej
Urszula Sobol

Świąteczna Gwiazdeczka. Amelia Litarowicz, sympatyczna dziewczynka z Królika Polskiego, zwyciężyła w akcji „Nowin”

Urszula Sobol

Amelia Litarowicz to radosna i sympatyczna dziewczynka z Królika Polskiego, która została laureatką akcji Nowin „Świąteczne Gwiazdeczki”. Wśród dziewczynek zajęła I miejsce w powiecie krośnieńskim, a następnie zwyciężyła w głosowaniu wojewódzkim. Z uśmiechem na twarzy odbierała wszystkie nagrody, a jej zdjęcie zdobi okładkę świątecznego wydania „Nowin”.

Amelka ma osiem lat i jest uczennicą drugiej klasy szkoły podstawowej. To sympatyczna, rezolutna, wesoła, z głową pełną pomysłów dziewczynka. Spotkaliśmy się z nią na uroczystym rozdaniu nagród.

To był pomysł siostry Ani

Amelka jest oczkiem w głowie mamy i rodzeństwa. I to właśnie jedna z sióstr wpadła na pomysł, aby pochwalić się siostrą w „Nowinach”. Do akcji Świąteczne Gwiazdeczki zgłosiła ją najstarsza siostra Ania. Sukces jest ogromny, bo do plebiscytu zgłoszono mnóstwo dzieci z całego Podkarpacia.

- Mam szóstkę dzieci. Ania jest najstarsza, a Amelka najmłodsza - opowiada Agnieszka Nycz, mama Amelki.

- Amelka ma trzech braci i dwie siostry. Wszyscy się troszczą o swoją małą siostrzyczkę. Dziewczyny zabierają ją na basen, do kina, do wesołego miasteczka, a także na zakupy. Prawie wszystkie kreacje Amelki są właśnie kupione przez siostrę Anię.

Ania kupiła też naszej laureatce przepiękną sukienkę, w której dumnie prezentowała się na rozdaniu nagród.

- Tak, to był pomysł Ani, aby zgłosić Amelkę do akcji Świąteczne Gwiazdeczki - przyznaje pani Agnieszka. - Córka brała udział po raz pierwszy w takiej zabawie i cieszymy się bardzo, że odniosła tak duże zwycięstwo.

Z sukcesu Amelki cieszy się nie tylko mama, ale również rodzeństwo, rodzina, przyjaciele i znajomi.

- Dostałam mnóstwo gratulacji w szkole - wyznaje z uśmiechem na twarzy i błyskiem w oczach Amelka.

Amelka uwielbia tańczyć i śpiewać

Amelka to żywe złoto, bardzo energiczna, pomysłowa i zaradna dziewczynka. Jest przebojowa i bystra. Patrząc w jej niebieskie oczy, widać radość i szczęście.

- Uwielbia muzykę, a także tańczyć i śpiewać. Lubi też czytać książki, grać w różne gry i pomagać mi w kuchni. Pieczemy razem ciasteczka i robimy na przykład pierożki - mówi mama. - Razem z siostrą robią też gofry i muffinki.

Starsze rodzeństwo jest bardzo zaangażowane w pomoc przy Amelce. Wszyscy mają ze sobą bardzo dobry kontakt i mogą na siebie liczyć.

- Amelka to miła i bardzo grzeczna dziewczynka - chwali siostrę Julita. - Lubię spędzać z nią czas.

- Ja też kocham moje rodzeństwo. Razem z siostrami jeździmy na basen oraz na zakupy. Z siostrami Anią i Julitą pojadę także na wycieczkę do Paryża, do parku rozrywki Disneyland. Bardzo cieszę i już nie mogę się doczekać. To było moje marzenie, które wkrótce się spełni

- potwierdza Amelka.

Kocha zwierzęta, a najbardziej psy

Amelka kocha zwierzęta i nie pozwoliłaby nigdy w życiu zrobić im żadnej krzywdy. Jej szczególnie ulubione zwierzaki to psy.

- W domu są dwa psy - opowiada pani Agnieszka. - Mamy suczkę Sonię i psa Rokiego. Amelka uwielbia się z nimi bawić, chętnie też się nimi opiekuje.

Amelka jest też bardzo towarzyska. Uwielbia inne dzieci. Lubi z nimi spędzać czas na beztroskiej zabawie.

- Mam dużo koleżanek i kolegów - dodaje z uśmiechem dziewczynka. - I lubię się z nimi bawić.

- Amelka nie sprawia mi żadnego kłopotu. Jak na swój wiek jest bardzo odpowiedzialna - podkreśla pani Agnieszka.

Jedną z nagród Amelki była też specjalna sesja zdjęciowa. Pozując do zdjęć, Amelka była w swoim żywiole. Bardzo spodobała jej się cała sesja.

- To nasza mała modelka - cieszy się mama dziewczynki. - Amelka uwielbia się stroić. Lubi też biżuterię, a także torebki.

Święta spędzimy w wymarzonym domu

Dziś Amelka razem z najbliższymi zasiądzie do wigilijnej kolacji.

- Córka nie mogła doczekać się już świąt - mówi pani Agnieszka. - Święta spędzamy w naszym rodzinnym i wymarzonym domu, w którym mieszkamy już trzy lata. Wszyscy przyjadą i razem spędzimy piękne chwile. A to zdjęcie na okładce świątecznego wydania „Nowin” będzie piękną pamiątką dla nas wszystkich.

Urszula Sobol

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.