Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi". W tym roku Premier Mateusz Morawiecki wielkie dożynki organizuje w podlaskim Kolnie

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Olga Goździewska-Marszałek

Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi". W tym roku Premier Mateusz Morawiecki wielkie dożynki organizuje w podlaskim Kolnie

Olga Goździewska-Marszałek

W tym roku Podlaskie będzie gospodarzem drugiej edycji Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni Polskiej Wsi". Inicjatorem imprezy jest Premier Mateusz Morawiecki. Wydarzenie ma być wyrazem uznania dla ciężkiej pracy rolników.

W programie obchodów święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" zaplanowano mszę świętą, wyróżnienia dla rolników i kół gospodyń wiejskich, podziękowanie za plony, występy zespołów ludowych, piknik rodzinny oraz koncert Szymony Wydry z zespołem Carpe Diem.

Hołd dla rolników

Święto organizowane jest po raz drugi i jest okazją do wyrażenia wdzięczności dla polskiej wsi i rolników za pracę na rzecz dobra wspólnego. Wieńce dożynkowe mają być świadectwem ciężkiej pracy polskich rolników oraz radości i dumy ze służby polskiej ziemi.

- Cieszymy się ogromnie, że w tym roku to nasze województwo współorganizuje to ważne wydarzenie. To właśnie na naszych terenach siła rolników, polskich hodowców i osób uprawiających ziemię jest ogromna i przekłada się na wielkie osiągnięcia - mówił wojewoda Bohdan Paszkowski podczas konferencji zapowiadającej wydarzenie- Polska wieś jest niezwykle ważna dla naszego regionu i kraju i za sprawą tego wydarzenia chcemy wyrazić swoją wdzięczność. A jednocześnie podkreślić wagę rolnictwa w utrzymaniu polskiej tradycji, przenoszeniu wzorców wychowania patriotycznego - podkreślił.

Zobacz też: Dożynki w Nowych Piekutach. Rolnicy podziękowali za plony (ZDJĘCIA)

II Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi, odbędzie się 25 sierpnia 2019 roku, o godzinie 12. w Kolnie, przy ulicy Kolejowej 14. Wejście na teren imprezy będzie możliwe od 9.30, ze względu na kontrole bezpieczeństwa.

Transport na imprezę za darmo

Jak poinformował starosta siemiatycki Jan Zalewski, chętne osoby z powiatu mogą skorzystać z bezpłatnego transportu autokarem
na obchody święta. Wyjazd w niedzielę o godz. 7.30 spod budynku starostwa (ul. Leg. Piłsudskiego 3). Na miejscu organizatorzy zapewniają posiłek. Przewidywany wyjazd z Kolna ok. godz. 17.

Burmistrz Kolna Andrzej Duda i wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zapowiedzieli II Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi. Odbędzie się już w
Olga Goździewska-Marszałek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.