Sześciodniowy tydzień nauki? W razie czego zawsze zostają jeszcze wolne niedziele

Czytaj dalej
Fot. Fot. grzegorz olkowski
Tomasz Kapica

Sześciodniowy tydzień nauki? W razie czego zawsze zostają jeszcze wolne niedziele

Tomasz Kapica

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało rozporządzenie, które umożliwia szkołom organizowanie sześciodniowego tygodnia nauki. W domach uczniów zawrzało.

W wyniku przeprowadzonej reformy edukacji, we wrześniu 2019 r. w szkołach średnich naukę rozpoczną zarówno absolwenci ostatniego rocznika gimnazjum, jak i ci z pierwszych roczników, które zakończą ośmioletnie szkoły podstawowe. W sumie w całej Polsce będzie to blisko 772 tys. uczniów. Dla porównania, do tej pory do szkół średnich co roku trafiało ok. 350 tys. osób.
I tak w I Liceum Ogólnokształcącym im Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu planuje się otwarcie ośmiu klas, po cztery dla uczniów z gimnazjów oraz tyle samo dla absolwentów podstawówek.

W poprzednich latach otwierano pięć, sześć oddziałów. Podobnie jest w wielu innych liceach. W technikach te obawy są mniejsze, bo 15-latkowie jeszcze nie chcą wybierać sobie przyszłego zawodu i częściej wybierają ogólniaki. Samorządy dwoją się więc i troją, by zapewnić dla uczniów miejsca.

„Nie planujcie weekendów waszym dzieciom, MEN zrobi to za was” - internetowy wpis o takiej treści wywołał prawdziwą burzę. Jego autorem jest Ogólnopolskie Porozumienia Rad Rodziców. Alarmuje ono, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało rozporządzenie, które umożliwia szkołom wprowadzenie sześciodniowego tygodnika nauki.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.