Sześciolatki się rozpychają i zmuszają urzędników do przeprowadzki

Czytaj dalej
Fot. Marek Białowąs
Marek Białowąs

Sześciolatki się rozpychają i zmuszają urzędników do przeprowadzki

Marek Białowąs

Aby zapewnić wszystkim trzylatkom miejsce w przedszkolu, z budynku tej placówki zostanie wyprowadzona filia urzędu pracy.

Do 18 marca br. trwa podstawowy okres rekrutacji do przedszkola i szkoły podstawowej. W związku z tym, że od nowego roku szkolnego znika obowiązek szkolny dla 6-latków - to rodzice zdecydują, czy ich maluch będzie chodził do przedszkola, do zerówki w szkole czy może trafi do 1. klasy podstawówki.

- W efekcie 6-latki w przedszkolu zmniejszyłyby liczbę wolnych miejsc dla 3-latków - mówi dyrektor szkoły podstawowej w Nowogrodzie Bobrzańskim Lech Pawlisiak, który zawiaduje również przedszkolem. - Dla najmłodszych zostałoby tylko 17 miejsc, a chętnych jest dużo więcej. Chcemy zapewnić pracującym rodzicom miejsce dla ich pociech w przedszkolu. Musieliśmy znaleźć jakieś rozwiązanie.

W budynku przedszkola przy ul. Kościuszki swoją siedzibę ma też Ośrodek Pomocy Społecznej oraz filia Urzędu Pracy.

Gmina postanowiła, że ta ostatnia instytucja zostanie do września br. przeniesiona do innego, wynajętego biura. Zwolnione pomieszczenie przejmie OPS, który z kolei zwolni jeden ze swoich pokojów dla przedszkola. Po adaptacji będą tam od nowego roku szkolnego dodatkowy oddział dla 6-latków. Dzięki temu wszystkie 3-latki, których rodzice zechcą oddać swoje dzieci do przedszkola, zostaną przyjęte.

Inaczej jest z tegorocznymi 6-latkami. Dla nich od września będą przeznaczone 3 grupy w przedszkolu oraz jedna klasa pierwszoklasistów w szkole podstawowej.

Marzena Jermakowicz: Świetlica w szkole jest otwarta do 16.00.
Marek Białowąs Marzena Jermakowicz: Świetlica w szkole jest otwarta do 16.00.

- Robimy wszystko, aby przygotować się do przyjęcia wszystkich dzieci. Nie wymuszamy na rodzicach decyzji, aby kierować 6-latków do 1. klasy - powiedział ,,GL’’ L. Pawlisiak.

W tym roku szkolnym do podstawówki chodzi 401, a do przedszkola 160 dzieci.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.