Szpitale w województwie lubelskim: Lekarze nie chcą powrócić do pracy powyżej 48 godzin tygodniowo

Czytaj dalej
Gabriela Bogaczyk

Szpitale w województwie lubelskim: Lekarze nie chcą powrócić do pracy powyżej 48 godzin tygodniowo

Gabriela Bogaczyk

Udało się powstrzymać kolejne rezygnacje z klauzul opt-out. Jednak lekarze nie chcą powrócić do pracy powyżej 48 godzin tygodniowo.

- Sytuacja w województwie jest stabilna. Nie zauważyliśmy zwiększenia liczby rezygnacji z klauzuli opt-out. Udało się zahamować tę tendencję - mówi Andrzej Szarlip z biura prasowego Urzędu Wojewódzkiego.

Jednak pod koniec stycznia liczba wypowiedzeń w lubelskim wynosiła 257, a obecnie 291. - Wynika to z terminu realizacji. Zazwyczaj rezygnacja zaczyna obowiązywać po okresie jednego miesiąca. Czyli jeżeli lekarz złożył ją pod koniec grudnia, to skutek jest widoczny w lutym - wyjaśnia Szarlip.

Trzeba jednocześnie zauważyć, że liczba rezygnacji co prawda się nie zwiększyła, ale też nie zmniejszyła. Na razie lekarze nie zdecydowali się na ponowne podpisanie umów dotyczących pracy powyżej 48 godzin w tygodniu. Potwierdza to m.in. chociażby szpital kliniczny nr 4 w Lublinie. - Nic się nie zmieniło w tym temacie - odpowiada Marta Podgórska, rzecznik SPSK4.

Co na to sami medycy? - Bardzo niewiele osób zdecydowało się na powrót do klauzuli opt-out. Porozumienie z ministrem zdrowia nie oznaczało, że będziemy podpisywać je na nowo. Tylko to, że nie będziemy namawiać lekarzy do składania kolejnych wypowiedzeń - mówi lek. med. Jakub Kosikowski z Porozumienia Rezydentów.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:QUIZ. Wiesz co oznaczają te znaki drogowe?Lubelska Lista Płac. Ile zarabiamy (RAPORT)Beata Kozidrak i jej były mąż sprzedają willę pod LublinemPedofile i gwałciciele z woj. lubelskiego. Oni są w rejestrzeTrzecia Dycha do Maratonu 2018 (ZDJĘCIA, WIDEO)[QUIZ] 15 najważniejszych dat z historii świata


Zobacz także:

Gabriela Bogaczyk

Komentarze

13
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Michel

Wy nie możecie odmówić bo zaraz dyscyplinarne zwolnienie i rejestracja w MUP. A my likorze możemy zgarniać suty hajc i odmawiać. Brak ministra zdrowia z jajami. A może dać babkę na ministra zdrowia. Sarkozy miał w swoim rządzie babkę od zdrowia. Jak lewusy podnieśli larum i zaczęli likorski strajk to Ta Pani zatrudniła lekarzy z Rumuni a likorze żabojady zostali na lodzie. Ten numer można POwtórzyć w nasim zadupiu UE.

mikeza

bajko ty moja, jak w niektórych szpitalach podnieśli stawki ponad 100zł za godzinę dyżuru, to nagle wszyscy medycy zapomnieli o zmęczeniu i pognali na dyżury. Aż dziw bierze, że jeszcze ktoś łyka te głupoty o przepracowaniu. Dla nich liczy się tylko mamona.

gość

Zdaje mi się , że my przestaniemy chodzić do "lekarzy", niektórzy na to zasługują...

Rekord

Nie wierze w to co widzę. Oni już są tak bezczelni, że tylko dureń będzie z nimi negocjował :) lekarze zarabiają grube tysiące, po 5-6 k zarabia lekarz który zaczyna specjalizację (oczywiście z dyżurami-3-4), potem 10-kilkanaście tysięcy i to jest mało?? Specjalizacje robią za pieniądze podatników, doktorat z jakichś głupich ankiet co to ich nawet zainteresowany na oczy nie widział, ktoś tam policzy statystykę i obrona po wpłacie $ na konto uniwersytetu, wszystko w rok, a cała ich praca to może tydzień (no bo nie ma czasu, bo kto zarobi na leasing AUDI?) :D Czemu inżynier płaci za uprawnienia, czemu inni ludzie płacą za różne kursy? Jaka to jest równość obywateli wobec prawa? A jakby w innych branżach płacili 100-120/h to w innych zawodach też by ludzie chcieli pracować po 300h/miesiąc.
A i są jeszcze tacy i to wcale nie mało, co jak się nie dostaną to jadą na ukrainę, siedzą tam 2-3 lata max i przenosiny do lublina z zaliczeniem kilku przedmiotów. No k***a..

Pacjent

Bywam w szpitalach i widzę jak nieefektywnie są wykorzystywani lekarze. Trzeba dyrektorów zachęcić do wdrożenia systemu na wzór Just in time. Ps. jesteś w pracy to nie pijesz kawusię tylko pracujesz jak mały samochodzik i wówczas wcale nie będzie potrzeba pracy w ponadwymiarowym czasie.

przecz

No cóż. Porozumienie zostało podpisane, ale na tym na razie się skończyło, nie zostały do tej pory wprowadzone żadne zmiany, więc nie ma się co dziwić że lekarze nie wracają do klauzul.

gosxiuueee44444

Ot matematyk się odezwał. Naucz się pisać!

heniek

pielegniarki ich ucza jak wypisywac recepty i co bo niepotrafia,ale braliby po 20000tys miesiecznie nieuki,niech odrobia nauke gratis

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.