Szykują się kolejne inwestycje drogowe w pobliżu Wełmic, a dokładniej w samej miejscowości

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Szykują się kolejne inwestycje drogowe w pobliżu Wełmic, a dokładniej w samej miejscowości

Łukasz Koleśnik

Mieszkańcy Wełmic mają się z czego cieszyć. W zeszłym roku rozpoczęła się budowa drogi z miejscowości w kierunku Grochowa (gmina Gubin). Wykonano tylko 400 metrów z odcinka liczącego 3,6 km. Inwestycja starostwa będzie kontynuowana w tym roku przy wsparciu obu gmin wiejskich.

To jednak nie wszystko. Radnym Tomaszowi Borowia-kowi i Kamilowi Koronce udało się wywalczyć remont drogi w samej wsi. - Poprosiliśmy o pomoc radnego powiatowego Marcina Jagodzińskiego - przyznaje Borowiak. Przyniosło to efekty.

- Starosta poprosił dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych o wycenę remontu. Ten uznał, że najlepszym rozwiązaniem będzie położenie dywanika asfaltowego. Po szacunku okazało się, że jest to kwota rzędu 90 tys. zł Jak na budżet powiatu, to dużo. Jednak wójt Marek Babul uznał, że warto wykonać zadanie i zadeklarował pomoc finansową w wysokości 30 tys. zł. Starosta powiedział, że postara się znaleźć w budżecie brakującą kwotę - przyznaje Jagodziński.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.