Talony, paczki i gotówka od szefa na święta

Czytaj dalej
Sławomir Skomra

Talony, paczki i gotówka od szefa na święta

Sławomir Skomra

Eksperci podkreślają, że przedświąteczne premie są znakomitym sposobem na nagrodzenie pracowników. Kto w Lublinie z tego korzysta?

Według najnowszego raportu firmy Deloitte, w tym roku przeciętna polska rodzina wyda na święta 1121 zł. Części z Polaków może być w takiej sytuacji łatwiej, bo wielu pracodawców akurat przed świętami wypłaca premie, wręcza talony zakupowe czy organizuje paczki dla dzieci.

Na przykład Lidl wręczył pracownikom bony o wartości 400 zł i 14 tys. paczek dla dzieci. Rossmann ufundował 12,5 tys. paczek i wypłacił dodatkowe pieniądze ok. 17 tys. swoich pracowników.

Jak to wygląda w przypadku lubelskiej sieci handlowej Stokrotka?

- Jak co roku pracownicy otrzymają na święta Bożego Narodzenia talony zakupowe - informuje Urszula Skałecka ze Stokrotki i dodaje: - W tym roku maksymalna wartość talonów przyznanych pracownikowi to 470 zł. Pracownicy sieci otrzymują również talony zakupowe na mikołajki dla swoich dzieci.

Paczki dla najmłodszych przygotowały też Zakłady Azotowe „Puławy”.

- Trwają również analizy dotyczące innych form gratyfikacji pracowników i odpowiednie decyzje zostaną podjęte jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - mówi Grzegorz Kulik, rzecznik prasowy Grupy Azoty. W zeszłym roku każdy z pracowników zatrudnionych przynajmniej rok otrzymał 1,5 tys. zł.

Znacznie mniej otrzymuje 1260 pracowników MPK Lublin.

- Kwoty uzależnione są od dochodów przypadających na członka rodziny i wahają się od 260 do 420 zł brutto - informuje Weronika Opasiak, rzeczniczka MPK.

W tej spółce panuje taka sama zasada, jak w lubelskiej prokuraturze. - Im ktoś zarabia mniej, tym większy otrzymuje dodatek - wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Ta sama reguła panuje w urzędzie marszałkowskim, gdzie pracownicy otrzymają od 200 do 450 zł. W urzędzie wojewódzkim pieniądze otrzyma 797 osób. Jest to od 100 do 450 zł w zależności od dochodu w rodzinie.

Jednym z nielicznych urzędów, gdzie nie ma świątecznych premii, jest urząd miasta.

- Jak w latach ubiegłych, również w tym roku nie przewidujemy realizacji bonów świątecznych - mówi Joanna Bobowska z biura prasowego ratusza.

Sławomir Skomra

Pracuje w mediach już kilkanaście lat. Od kilku w redakcji "Kuriera Lubelskiego". Zajmował się niemal wszystkimi działkami dziennikarskimi - od służby zdrowia do biznesu. Teraz zajmuje się głównie polityką, samorządem i policją.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.