Tauron Nowa Muzyka w Katowicach ZDJĘCIA PIĄTEK 21.08.2015 Znajdź się na zdjęciach

Czytaj dalej
Fot. Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni
Ola Szatan

Tauron Nowa Muzyka w Katowicach ZDJĘCIA PIĄTEK 21.08.2015 Znajdź się na zdjęciach

Ola Szatan

Festiwal Tauron Nowa Muzyka osiągnął półmetek. W sumie w tym roku zaprezentuje się około 70 artystów. Impreza potrwa do niedzieli ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z PIĄTKOWYCH KONCERTÓW

Jubileuszowa edycja katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka

10. edycja Festiwalu Tauron Nowa Muzyka osiągnęła swój półmetek. Wczoraj impreza przeniosła się na teren nowego Muzeum Śląskiego i pozostanie tutaj do dzisiaj. Koncerty odbywają się na pięciu scenach w nowych lokalizacjach, natomiast główna czyli Main Stage zlokalizowana jest w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. To tutaj świetny, bardzo energetyczny koncert zagrała wczoraj m.in. Kate Tempest.

Oprócz scen na terenie festiwalu znajdują się m.in. strefy gastronomiczne, będzie też strefa dizajnu, czy obszar dedykowany dzieciom.

W sobotę na festiwalu wystapią m.in. Rhye, Kwabs, Jamie Woon, będzie też specjalny projekt "Tribute to Maceo Wyro", didżeja i muzyka, który przedwcześnie zmarł w ubiegłym roku. Zaprezezentują się takżeMary Komasa i Natalia Przybysz. Swoich fanów zgromadzi Ghostpoet.

Jak co roku uczestnicy imprezy oprócz dobrej muzyki mogą też odkryć zaskakujące zakątki. W tym roku festiwalowi towarzyszą wypady pokazujące Katowice z bliska oraz rejs po kanale gliwickim. Jedną z propozycji jest wycieczka "Katowice z bliska". W programie jest m.in. wspinaczka na hołdę KWK Murcki-Staszic, skąd zobaczymy nie tylko teren wciąż działającej kopalni Boże Dary, ale i zaskakującą panoramę Górnego Śląska, a przy dobrej pogodzie także Beskidy. Do tego wizyta w rezerwacie bukowym, niezwykłym, bo sąsiadującym z pięcioma kopalniami i przeciętym czteropasmową drogą Katowice - Bielsko-Biała, a jednak pełnym ponad 100-letnich buków, Jej organizatorem jest Urząd Miasta Katowice. Z wycieczki można skorzystać w sobotę: o 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00. oraz w niedzielę o 11.00 i 14.00.

Na finał w niedzielę w sali NOSPR zagrają Jeff Mills i Oorkiestra NOSPR.


*Kontrowersyjna reklama Żytniej to wstyd dla całej branży. Polomos przeprasza
*Pies uratował dziecko od śmierci! Suczka Perełka bohaterką. Oto ona
*Tak policja w Katowicach ściga i strzela do pirata drogowego ZOBACZ ZDJĘCIA
*Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
*Strefa 30 Katowice ZA i PRZECIW MAPKA + SONDA

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.