Teatr bliżej widza. Zobacz jak powstaje

Czytaj dalej
Fot. Jerzy Michał Murawski
Joanna Maciejewska

Teatr bliżej widza. Zobacz jak powstaje

Joanna Maciejewska

- Chcemy pokazać teatr „od kuchni”, zaprosić widzów do wspólnego tworzenia - mówi Angelina Wieliczko-Skinder z Baja Pomorskiego w Toruniu.

Międzynarodowe Dni Teatru przebiegają w całym kraju pod hasłem „Dotknij teatru”. Do akcji włączyły się także toruńskie instytucje, które przygotowały bogaty program.

Teatr im. Wilama Horzycy proponuje dziś w godzinach 12 - 14.30 grę miejską „Krzyżacy”. Teatralna gra przeniesie uczestników w czasie, by pomogli bohaterom powieści Sienkiewicza. Fabuła gry zaczyna się w chwili, gdy na turniej rycerski do Torunia przybył dwór królewski. Podczas zwiedzania miasta Zbyszko zgubił cenne pióra obiecane Danusi. Szuka przyjaciół, którzy pomogą je odnaleźć. Zadaniem uczestników będzie zdobycie piór i zmierzenie się z licznymi przeszkodami. Najwytrwalsi i najszybsi uczestnicy mają szansę zdobyć nagrody związane z premierą “Krzyżaków” na scenie Teatru Horzycy, która odbędzie się 9 kwietnia.

Spektakl dla dzieci „Potarganiec” przygotował Teatr Lalek Zaczarowany Świat mieszczący się przy Szosie Chełmińskiej 226 a. Przedstawienie można zobaczyć dziś o godz. 9 i 11.15.

Natomiast w Baju Pomorskim dzieci ze szkół podstawowych z klas I-III mogą dziś o godz. 16 uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach. Warsztaty muzyczne przybliżą uczestnikom informacje o tym, czym jest dźwięk w teatrze i jak ważną rolę odgrywa muzyka w przedstawieniach. Natomiast warsztaty pn. „Budowa lalek teatralnych” będą okazją do poznania podstaw animacji pacynek i marionetek oraz techniki teatru cieni. O godzinie 18 zaplanowano spektakl „Baron Münchhausen” przeznaczony dla dorosłych i młodzieży (bilety po 20 zł).

Do akcji włączył się również Dom Muz, który wraz ze Stowarzyszeniem tARTak przygotował warsztaty TRANSformy, w których uczestnicy będą eksperymentować ze światłem, dźwiękiem i ruchem. Pierwsze spotkania miały miejsce już wczoraj. Kolejne zaplanowano na dziś od godziny 16 w Domu Muz na ul. Podmurnej. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy na adres: [email protected].

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.