Terytorialsi ze zdalnym lekcjami w szkołach średnich z klasami mundurowymi województwa łódzkiego. Uczniowie pytają, co może dać im służba

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński / archiwum "DŁ"
Maciej Kałach

Terytorialsi ze zdalnym lekcjami w szkołach średnich z klasami mundurowymi województwa łódzkiego. Uczniowie pytają, co może dać im służba

Maciej Kałach

Łódzki kurator oświaty podpisuję w środę umowę z dowódcą 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej (9ŁBOT). Z wcześniejszego komunikatu "terytorialsów" wynika, że będzie dotyczyła prowadzenia przez nich zdalnych lekcji na temat służby w Wojskach Obrony Terytorialnej (WOT).

Środową umowę podpiszą kurator Waldemar Flajszer oraz płk Paweł Wiktorowicz, dowódca 9ŁBOT.

Już w końcówce lutego 9ŁBOT poinformowała, iż kurator wziął udział w zdalnej lekcji na temat służby w WOT. Terytorialsi poprowadzili ją dla uczniów XLII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi.

„Uczniowie zadawali pytania na temat wymagań, szkoleń, korzyści i możliwościach rozwoju jakie daje terytorialna służba wojskowa” – poinformowali terytorialsi w swoim komunikacie z 23 lutego. – „W najbliższych dniach zaplanowanych jest kolejnych 20 takich spotkań on-line a już wkrótce pomiędzy 9ŁBOT a Kuratorium Oświaty zostanie podpisane porozumienie o współpracy”.

Ogółem terytorialsi poprowadzą zdalne lekcje w 31 szkołach średnich z województwa łódzkiego, w których działają klasy mundurowe.

Pozostało jeszcze 3% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Kałach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.