Jolanta Masiewicz

To największy taki jarmark na Lubelszczyźnie. Po raz 20. twórcy ludowi, rzemieślnicy i artyści przyjadą na Jarmark Pawłowski

 To największy taki jarmark na Lubelszczyźnie. Po raz 20. twórcy ludowi, rzemieślnicy i artyści przyjadą na Jarmark Pawłowski Fot. Jolanta Masiewicz/archiwum
Jolanta Masiewicz

Rzemieślnicy, a także ludowi twórcy i artyści przyjadą do Pawłowa w powiecie chełmskim, aby wziąć udział w Jarmarku Pawłowskim pod hasłem „Ginące zawody”. 20. edycja imprezy odbędzie się już w niedzielę (7 sierpnia) na pawłowskim rynku.

Tradycyjnie podczas Jarmarku Pawłowskiego odbędą się pokazy rzemiosł, które dziś uprawiane są niezwykle rzadko, ale dzięki pasjonatom są wciąż przekazywane kolejnym młodym pokoleniom. Impreza rozpocznie się o godz. 9 na rynku w Pawłowie.

Jarmarkowi towarzyszyć będą występy zespołów ludowych, ale nie zabraknie też muzyki współczesnej. Będzie można posłuchać m.in. Kapeli Jędrzeja z Sawina, Sentymentalnej Kapeli z Piask, zespołu Seniorki z Wólki Kańskiej, zespołu Swojska Nuta z Rejowca Fabrycznego, Klekociaków z Bociek, zespołu Radość z Liszna, kapeli Swojacy z Cycowa czy Uroczyska z Krasnegostawu.

W trakcie jarmarku odbędzie się również rozstrzygnięcie konkursu na najatrakcyjniej pokazany ginący zawód oraz podsumowany zostanie 21. konkurs garncarski.

Pod koniec części muzycznej zaplanowano występ zespołu Piersi. Natomiast od godz. 20 do 23 trwać będzie zabawa taneczna na rynku w Pawłowie.

[polecane]23347771,23345895,23337973,23345247,23347765,23347455,1;POLECAMY:[/polecane]

Jolanta Masiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.