Tomasz Miszczuk o kolei do Warszawy: Uzyska pełną funkcjonalność we wrześniu 2020 roku

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Genca
Sławomir Skomra

Tomasz Miszczuk o kolei do Warszawy: Uzyska pełną funkcjonalność we wrześniu 2020 roku

Sławomir Skomra

Linia kolejowa między Lublinem a Warszawą będzie w pełni przejezdna jesienią 2020 roku. Nowy przystanek w Lublinie będzie spełniał wymogi składów pośpiesznych, a w tym roku do Rzeszowa pomkną pociągi elektryczne. O lubelskiej kolei mówi Tomasz Miszczuk, członek zarządu PKP SA.

Ostatnio PKP Polskie Linie Kolejowe raportowały wykonanie Krajowego Programu Kolejowego. Wynika z tego, że jego realizacja przekroczyła 60 procent i udało się już rozliczyć projekty o wartości 10 mld zł. Nie wszystko idzie jednak dobrze, czego przykładem jest wstrzymanie prac na linii nr 7 odcinku Lublin - Dęblin. Kiedy wejdą tam nowi wykonawcy, zajmując miejsce włoskiej firmy Astaldi?
Z tego, co wiem od kolegów z PKP PLK, prawdopodobnie nowi wykonawcy wejdą na plac budowy na przełomie marca i kwietnia, a realnie patrząc, najbardziej prawdopodobnym terminem jest początek kwietnia. W tych dniach mają zostać otwarte oferty potencjalnych wykonawców w postępowaniach przetargowych. O ile kwoty tam zawarte znacząco nie przekroczą zaplanowanych środków przeznaczonych na cele związane z budową tej linii, to zaplanowany termin będzie dotrzymany.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Skomra

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.