Vintage Photo Festival 2021 w Bydgoszczy potrzebuje naszego wsparcia!

Czytaj dalej
Fot. Vintage Photo Festival 2021
Justyna Tota

Vintage Photo Festival 2021 w Bydgoszczy potrzebuje naszego wsparcia!

Justyna Tota

Święto miłośników fotografii analogowej, czyli Vintage Photo Festival, który odbywa się w Bydgoszczy od 2015 r., zbliża się wielkimi krokami, ale potrzebuje naszego wsparcia! Z powodu cięć w dotacjach na kulturę (i tym samym na organizację festiwalu), na portalu zrzutka.pl trwa publiczna zbiórka. Cel to 30 tysięcy zł.

Od 17 września do 2 października br. w Bydgoszczy rozpocznie się 7. Vintage Photo Festival, którego program, jak co roku, obfituje w interesujące wystawy fotografii w różnych miejscach miasta, spotkania autorskie, koncerty, warsztaty, pokazy filmowe czy aukcje. Bydgoskiej Fundacji Fotografistka na czele z jej prezes Katarzyną Gębarowską zależy, by tegoroczne festiwalowe plany móc zrealizować w stu procentach.

Vintage Photo Festival 2021 prosi o wsparcie w dobie pandemii

- W zeszłym roku po raz pierwszy mierzyliśmy się z wyzwaniami, która rzuciła nam pandemia a realizacja całego festiwalu stanęła pod znakiem zapytania. Mimo ograniczeń udało nam się zorganizować 6 edycje festiwalu, przetrwaliśmy! Niestety wirus nie ustąpił i nasze działania dalej są mocno ograniczone. W tym roku, z powodu pandemii drastycznie ucięto nam dotacje na kulturę z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które są naszym głównym źródłem finansowania. Dowiedzieliśmy się o tym niedługo przed rozpoczęciem festiwalu, kiedy było już za późno na szukanie sponsorów, dlatego prosimy WAS o wsparcie – wyjaśnia fundacja w opisie publicznej zbiórki pod hasłem: Wesprzyj Vintage Photo Festival, prowadzonej na portalu zrzutka.pl

Do Bydgoszczy przypłynie barka Camera Obscura Macieja Markowicza!

Cel zbiórki festiwalu, który w tym roku będzie skoncentrowany wokół rzeki, to zebranie 30 tysięcy zł. Taka kwota umożliwi organizatorom Vintage Photo Festival zabrać nas w niezwykłą podróż (i to dosłownie!) na pokładzie pływającej Camery Obscury Macieja Markowicza – artysty, który już od kilku lat zamienia kontenery transportowe w kamery. Artysta barką Camera Obscura ma przypłynąć do nas z Berlina, pokonując w 2 tygodnie 550 km drogami wodnymi (Odrą do Kostrzyna, dalej Wartą, by następnie przepłynąć przez Noteć i Kanał Bydgoski do Bydgoszczy).

- Zebraną kwotę przeznaczymy m.in. na podróż artysty z Berlina do Bydgoszczy (paliwo, wyżywienie), pobyt barki w Bydgoszczy, produkcję wystawy Macieja Markowicza (w tym unikatowych zdjęć Bydgoszczy wykonanych Camerą Obscurą), warsztaty fotograficzne dla dzieci i dorosłych przeprowadzone przez artysta podczas jego rezydencji w Bydgoszczy, dokumentacje fotograficzno-filmową podróży Markowicza oraz wynagrodzenia dla naszych koordynatorów – wyjaśnia bydgoska fundacja, prosząc o wsparcie.

Barka Camera Obscura w dniach 18-26 września będzie dostępna dla zwiedzających podczas 7. Vintage Photo Festival, którego uczestnicy będą mogli także wypłynąć w rejs po Brdzie, a dzieci wziąć udział we wspomnianych warsztatach.

Oczywiście, na osoby wspierające zbiórkę na rzecz festiwalu czekają nagrody – w tym m.in.:

7 lat temu w Bydgoszczy narodziło się prekursorskie wydarzenie dla miłośników fotografiii

Vintage Photo Festival, czyli Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej od 2015 roku odbywa się w Bydgoszczy. Jego pomysłodawczynią i dyrektor artystyczną jest bydgoska artystka i badaczka fotografii Katarzyna Gębarowska, prezes Fundacji i Galerii Fotografistka (dawnej Farbiarni) w Bydgoszczy.

Vintage Photo Festival – z jednej strony pielęgnuje fotograficzne tradycje Bydgoszczy, a z drugiej – jest wydarzeniem prekursorskim, łączącym stare, szlachetne techniki fotograficzne z nowoczesnymi metodami fotografii cyfrowej. Festiwal, co roku, obfituje w wydarzenia, towarzyszy mu także międzynarodowy konkurs fotograficzny Vintage Grand Prix. Więcej na temat festiwalu na www.vintagephotofestival.com

Justyna Tota

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

potok83146

I get paid over $87 per hour working from home with 2 kids at home. I never thought I'd be able to do it but my best friend earns over 10k a month doing this and she convinced me to try. Tpotential with this he is endless. Here’s what I've been doing...

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.