Andrzej Galczak

W Brzeskiej Strefie Gospodarczej powstaje nowoczesne centrum dystrybucji. Będą potrzebowali 1000 pracowników

Firma LPP zamierza zainwestować w BSG 400 mln zł. Fot. Wojciech Alabrudziński Firma LPP zamierza zainwestować w BSG 400 mln zł.
Andrzej Galczak

Kolejna firma inwestuje w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Do 2022 r. LPP przeznaczy 400 mln zł na centrum dystrybucyjne. Pracę znajdzie tam ok. tysiąc osób.

LPP, gdański producent odzieży wybuduje nowe centrum dystrybucyjne w BSG. Powierzchnia obiektu sięgnie 100 tys. m kw. Z nowego centrum do salonów Reserved na całym świecie będą wysyłać tygodniowo 10 mln ubrań i akcesoriów.

- Postawiliśmy na Brześć Kujawski ze względu na jego położenie i świetne skomunikowanie z główną osią transportową naszego kraju, a także potencjał rynku pracy - podkreśla Jacek Kujawa, wiceprezes LPP. - Duże znaczenie miało również pozytywne nastawienie władz samorządowych gminy do naszej inwestycji.

- Ulokowanie brzeskiej strefy w tym miejscu, to potężny potencjał, jaki daje autostrada - stwierdził Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. - Ulokowane w pobliżu węzły, to w przyszłości żyła złota. Włocławek i powiat oraz Radziejów będą jednymi z lepiej rozwiniętych części naszego województwa.

Czy powstające firmy znajdą wystarczającą liczbę pracowników? Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Galczak

W Gazecie Pomorskiej pracuję od 1999 r.. Wcześniej byłem rzecznikiem prasowym dużej włocławskiej firmy. Najczęściej zajmuję się materiałami interwencyjnymi. Lubię góry, bieganie i terenową jazdę rowerem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.