W Bydgoszczy piece przechodzą do lamusa

Czytaj dalej
Fot. Archiwum, Express Bydgoski
Hanna Walenczykowska

W Bydgoszczy piece przechodzą do lamusa

Hanna Walenczykowska

Miasto pracuje nad zmianą systemu dofinansowania likwidacji przestarzałych systemów grzewczych. Projekt uchwały w tej sprawie powinien trafić do bydgoskich radnych w listopadzie. Na razie obowiązują zasady przyznawania dotacji uchwalone 4 lata temu. Wnioski można składać tylko do końca października.

Do bydgoskich radnych dotarła informacja dotycząca zmian, jakie należałoby wprowadzić w systemie ogrzewania nieruchomości, pozostających w gestii Administracji Domów Miejskich.

Powstaje projekt uchwały

Z danych zebranych przez pracowników Wydziału Zintegrowanego Rozwoju Urzędu Miasta Bydgoszczy wynika, że problem dotyczy prawie 10,2 tys. budynków wielo- i jednorodzinnych. Natomiast najbardziej skażonym rejonem jest obszar Śródmieścia, Bocianowa i Starego Miasto, na którym jest ok. 7 tys. pieców na opał stały, najczęściej węgiel.

W zasobach miejskich zarządzanych przez ADM paliwem stałym ogrzewanych jest ponad 2,5 tys. domów. Z opracowania tego wynika, że miasto jak najszybciej powinno zmienić zasady dofinansowania wymiany systemów grzewczych. W tym celu przygotowywany jest projekt uchwały Rady Miasta, który zostanie przedstawiony radnym w listopadzie br. Ponadto, autorzy dokumentu proponują zwiększeni dostępność do ogólnej sieci Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (głównie dla nieruchomości położonych w Śródmieściu).

Z dalszej części materiału dowiesz się: 

 • ile pieców udało się już zlikwidować w ostatnich latach
 • jak duże będzie dofinansowanie na zakup ekologicznego pieca
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.