W całym kraju figury, posągi, pomniki i rzeźby dostają polityczne wdzianka. Również w Koszalinie

Czytaj dalej
Fot. Facebook.com/KODKOSZAlin
Joanna Krężelewska

W całym kraju figury, posągi, pomniki i rzeźby dostają polityczne wdzianka. Również w Koszalinie

Joanna Krężelewska

Koszalińskie lwy, podobnie jak kilkadziesiąt pomników w całej Polsce, „wciągnięte” zostały w protest przeciwko zmianom, jakie PiS wprowadza w sądownictwie. Sprawą zajmują się wezwani do przebranych posągów policjanci.

Szczecin, Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Toruń, a teraz również Koszalin - Komitet Obrony Demokracji przebiera pomniki w koszulki z napisem „Konstytucja”. Wdzianko otrzymały też lwy, które strzegą wejścia do byłej siedziby koszalińskiego urzędu wojewódzkiego.

Na facebookowym profilu KOD Koszalin czytamy: „O obowiązku przestrzegania Konstytucji przypomniały w poniedziałek rano „koszalińskie lwy”.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.