W Chojnicach Wynajmą ogródki aż na trzy sezony

Czytaj dalej
Fot. Marcin Obara
Aleksander Knitter

W Chojnicach Wynajmą ogródki aż na trzy sezony

Aleksander Knitter

W chojnickim urzędzie szukają chętnych do prowadzenia sezonowej działalności gastronomicznej w centrum miasta.

Do wydzierżawienia są trzy miejsca, każde z cenę wywoławczą 3,5 tys. zł na miesiąc. Umowa będzie zawarta na trzy sezony i działalność będzie można prowadzić od końca kwietnia do początku października każdego roku. Miasto może liczyć na pięciomiesięczny czynsz w roku.

Zagospodarowanie ogródków powinno być estetyczne oraz spełniać kilka warunków. W końcu chodzi tu o centrum miasta. Tradycyjnie więc trzeba dostosować się co do wysokości parkanów, ściany pawilonu muszą mieć kolor brązowy, parasole być w kolorze ecru. Dzierżawca musi też zapewnić klientom oraz obsłudze ogródka możliwość korzystania z toalety. Uwaga, trzeba do niej wyjść szybciej, bo może ona być usytuowana nawet 125 metrów dalej, a więc w sam raz tam, gdzie mieści się inna knajpka.

Niestety, problem z toaletami w centrum miasta ożywa co roku i jak na razie nie ma jasnych rozwiązań. Jedną z opcji ma być umieszczenie ich w zrewitalizowanej fosie przy Bramie Człuchowskiej, ale czy to się uda, nadal nie wiadomo. Tak czy inaczej, przetarg ustny nieograniczony na ogródki odbędzie się 29 marca.

Bliższych informacji udziela wydział gospodarowania nieruchomościami.

Aleksander Knitter

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.