W głogowskiej Twierdzy już lato!

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Grażyna Szyszka

W głogowskiej Twierdzy już lato!

Grażyna Szyszka

Rejsy po Odrze, wycieczki w plener i oczywiście zejścia do podziemi - tak zapowiada się ósma edycja „Lata w Twierdzy”!

Na ten dzień z pewnością czeka wielu miłośników odkrywania historii i tajemnic miasta. W piątek o 10.00 rusza 8. edycja akcji „Lato w Twierdzy Głogów”. Program dziesięciu weekendowych spotkań jest ciekawy i jak co roku układany tak, by uczestnicy mogli poznawać coraz to nowe miejsca.

Impreza cieszy się w Głogowie wielkim powodzeniem. W kilkugodzinnych wyprawach uczestniczy zawsze kilkadziesiąt osób. - Mieliśmy nawet grupy po 200 osób, ale zazwyczaj na spotkania przychodzi od 50 do 100 uczestników - przyznaje Stefan Górawski, kierownik Klubu Batalionowego i współorganizator „Lata”. - To impreza, która łączy pokolenia. Przychodzą często dziadkowie z wnukami, albo wielopokoleniowe rodziny. Nasz najmłodszy uczestnik był niesiony na rękach - dodaje.

Organizatorzy dbają, by każda edycja różniła się od poprzedniej. W tym roku postawili na odkrywanie walorów turystycznych okolicy, nawet z pokładu statku. - Niemal każdy zna Odrę, ale nie wszyscy znają jej urokliwe zakamarki czy zatoczki, których jest mnóstwo - mówi S. Górawski.

W programie nie zabraknie jednak atrakcji w samym mieście. To m.in. zwiedzanie pozostałości twierdzy, wojskowych koszar, fosy oraz zejście do podziemnego szpitala i piwnic miejskiego ratusza. Trudy ma wynagrodzić wypoczynek przy ogniskach z pieczeniem kiełbasek. Warto podkreślić, że wszystko to jest za darmo.

1 sierpnia Głogów znów będzie udawać Warszawę w 1944...

A oto co czeka nas podczas kilku najbliższych weekendów:

Pozostałe spotkania odbędą się 1, 12, 13, 19, 20 i 26 sierpnia. Warto też dodać, że 1 sierpnia (poniedziałek), odbędzie się inscenizacja nawiązująca do Powstania Warszawskiego.

Autor: Grażyna Szyszka

Grażyna Szyszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.