W Lublinie przybywa biur, ale duża część stoi pusta

Czytaj dalej
Piotr Nowak

W Lublinie przybywa biur, ale duża część stoi pusta

Piotr Nowak

Ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnych biur wynajęły firmy, które zainwestowały w Lublinie w 2018 roku. „Lubelski rynek biurowy rozwija się głównie dzięki lokalnym deweloperom” - czytamy w raporcie międzynarodowej firmy doradczej.

Biurowce w Lublinie rosną jak grzyby po deszczu. W ubiegłym roku powierzchnia biurowa powiększyła się o 25 400 metrów kwadratowych. Ratusz oblicza ją w sumie na 205 tysięcy mkw.

- Rozwój powierzchni biurowej jest elementem strategii miasta od ośmiu lat. Mobilizujemy lubelskich deweloperów do budowy biurowców, a jednocześnie pozyskujemy inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu i branży IT - mówi Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublina.

Na koniec 2018 roku całkowity zasób powierzchni biurowej na ośmiu największych rynkach (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Szczecin i Lublin, ale z wyłączeniem Warszawy) wyniósł ponad 4,9 mln mkw. Jednak to w Lublinie wskaźnik powierzchni niewynajętej był największy i wyniósł 15,4 proc.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.