Marzena Sutryk

W policyjnych samochodach są instalowane terminale płatnicze

Minionej nocy koszalińscy policjanci z drogówki po raz pierwszy zabrali ze sobą do pracy terminale do obsługi kart Fot. Radek Koleśnik Minionej nocy koszalińscy policjanci z drogówki po raz pierwszy zabrali ze sobą do pracy terminale do obsługi kart
Marzena Sutryk

Dostałeś od drogówki mandat? Możesz go od ręki zapłacić kartą

Od dzisiaj w Koszalinie, ale też w innych miastach regionu, kierowcy, którzy podpadną drogówce i zasłużą na mandat, będą mogli uiścić należność płacąc kartą.

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku, zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, wprowadziło nowe rozwiązanie umożliwiające płacenie kartą za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Jest to ułatwienie dla osób, które zostały ukarane mandatem karnym. Już w trakcie prowadzonej przez policjantów kontroli drogowej mogą uiścić kwotę mandatu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.