Szymon Spandowski

W porównaniu z 2017 rokiem na toruńskich drogach zmalała liczba kolizji i osób rannych. Wzrosła liczba zabitych!

100 procent - to wzrost liczby ofiar śmiertelnych na ulicach Torunia w 2018r. w porównaniu do 2017. 100 procent - to wzrost liczby ofiar śmiertelnych na ulicach Torunia w 2018r. w porównaniu do 2017.
Szymon Spandowski

Komendant miejski policji przedstawił toruńskim radnym sprawozdanie z działalności służb w 2018 roku. Znalazły się tam między innymi informacje na temat bezpieczeństwa na drogach.

Toruńskie ulice w 2018 roku do najbezpieczniejszych nie należały. Liczba kolizji oraz osób, które w ich wyniku odniosły rany co prawda spadła, jednak liczba wypadków pozostała bez zmian, a ofiar śmiertelnych było o 100 procent więcej niż w 2017 roku. Tak w każdym razie wynika z rocznego sprawozdania, jakie toruńskim radnym przedstawił na lutowej sesji komendant miejski policji inspektor Maciej Lewandowski.

W 2018 roku na ulicach Torunia doszło w sumie do 53 wypadków, 3822 kolizji, w których zginęło 10 osób, a 49 zostało rannych. Gdzie tych zagrożeń było najwięcej?

Policyjną listę otwiera ulica Grudziądzka. W ubiegłym roku wydarzyło się 157 kolizji i cztery wypadki, w których zginęły dwie, a ranne zostały trzy osoby. W przedstawionym radnym zestawieniu dwa razy pojawia się jednak Szosa Lubicka, raz jako fragment Drogi Krajowej nr 15, drugi raz jako część DK 80. W pierwszym przypadku mundurowi zanotowali 132 kolizje i trzy wypadki oraz dwie ofiary śmiertelne i dwie osoby ranne, w drugim: 85 kolizji i jeden wypadek, w którym zginęła rowerzystka. W sumie więc na całej Szosie Lubickiej doszło w ubiegłym roku do 217 kolizji i czterech wypadków. Śmierć poniosły tu trzy osoby, a dwie zostały ranne. Tej drodze należy się więc miano najbardziej niebezpiecznej ulicy Torunia 2018 roku. Podzielona na drogi krajowe Szosa Lubicka zajęła w policyjnych zestawieniach trzecie (DK 15) i dziesiąte (DK 80) miejsce.

W policyjnym zestawieniu bardzo wysoko znalazła się ulica Broniewskiego. Nikt tu nie zginął, jednak w 102 kolizjach i czterech wypadkach rany odniosło pięć osób.

Na średnicówce kolizji było 49, ucierpiały w nich dwie osoby. Do jedynego wypadku doszło w lutym. Na przejściu dla pieszych na wysokości cmentarza kierowca nissana ominął inny pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, następnie wjechał na pasy i śmiertelnie potrącił przechodzącą przez nie 64-latkę.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Spandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.