W Rypinie uczczono pamięć o bohaterach

Czytaj dalej
Fot. UM
Karolina Rokitnicka

W Rypinie uczczono pamięć o bohaterach

Karolina Rokitnicka

Patronat nad pierwszym Konkursem Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych objął burmistrz Paweł Grzybowski.

Zespół Szkół Miejskich w Rypi-nie zorganizował pierwszą edycję Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Patronat nad nim objął burmistrz Paweł Grzybowski.

- Celem konkursu było m.in. upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a także upowszechnienie wśród uczniów wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej - informuje patron.

Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej, projektu multimedialnego lub napisanie eseju. Wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Miasta. W spotkaniu uczestniczyli też opiekunowie uczniów oraz urzędnicy - burmistrz Paweł Grzybowski oraz dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Oświaty Małgorzata Świtalska. Koordynator konkursu, nauczyciel z Gimnazjum im. J. Wybickiego w Rypinie Mariusz Piotrowski wygłosił wykład pt. „Wyklęci Niezłomni Bohaterowie”. W kategorii prac plastycznych wygrała Alicja Pniewska z Gimnazjum im. J. Wybickiego w Rypinie. Drugie miejsce zajął Michał Szczepański z Gimnazjum w Skrwilnie, a trzecie Natalia Mikołajska z Gimnazjum Powiatowego w Rypinie. Za najlepszy projekt multimedialny uznano ten wykonany przez Kacpra Umińskiego z Gimnazjum w Kowalkach. Na drugiej pozycji znalazła się Magdalena Kuczkowska z Gimnazjum im. Wybickiego w Rypinie, a na trzecim Urszula Zgórzyńska z Gimnazjum Powiatowego w Rypinie. Z prac pisemnych najwyżej oceniono esej Marty Targowskiej z Gimnazjum w Ostrowitem. Na drugim miejscu uplasowała się Izabella Majewska z Gimnazjum w Skrwilnie, a na trzecim Julia Kuźbicka z Gimnazjum im. Wybickiego w Rypinie.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.