Paulina Błaszkiewicz

W szpitalu na Bielanach ruszą szczepienia, ale pomoc uzyskają też pacjenci, którzy pokonali koronawirusa

Szczepienia przeciwko koronawirusowi będą się odbywały w nowym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu Fot. Mikołaj Kuras Szczepienia przeciwko koronawirusowi będą się odbywały w nowym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu
Paulina Błaszkiewicz

Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu jako jeden z pierwszych w kraju rozpocznie szczepienia przeciewko koronawirusowi. Njapierw zaszczepieni zostaną pracownicy służby zdrowia i aptekarze, a potem w szpitalu szczepieni będą również pacjenci. Z kolei ci, którzy koronawirusa mają już za sobą, ale mają powikłania lub dolegliwości z tym związane będą mogli skorzystać z poradni postcovidowej. Ta zostanie otwarta już 1 stycznia.

- Staliśmy się jednym z dwóch pierwszych szpitali, które będą szczepić przeciwko COVID-19. To ogromne przedsięwzięcie, dlatego już próbujemy się do niego przygotować. Pierwsza ma być zaszczepiona służba zdrowia. Tylko w naszym szpitalu pracuje 2159 osób. Do piątku będziemy wiedzieć, ile osób będzie chciało się zaszczepić, by, wystawić e-skierowania i uruchomić procedurę szczepień. Zgłaszają się do nas także apteki, a potem również w naszym POZ i w ramach szpitala będziemy wyszczepiać populację. Chcemy, by wszystko poszło najsprawniej - mówiła Sylwia Sobczak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu podczas konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim.

Gdzie na szczepienie?

Szczepienia przeciwko COVID-19 będą się odbywały w nowym budynku. W tym celu przygotowanych zostanie od 9 do 12 stanowisk rejestracji pacjentów. W nowej części przygotowanych zostanie też wiele gabinetów lekarskich, ponieważ szczepienie poprzedza badanie lekarskie. Z kolei ze szczepień pacjenci będą wychodzić drugą stroną.

- Będziemy to koordynować na poziomie naszych poradni włącznie z SOR-em. Mam nadzieję, że szczepienia będą jak najszybciej. Sytuacja jest poważna, jeśli chodzi o covid - mówiła dyrektorka toruńskiej lecznicy.

Rusza poradnia postcovidowa

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Błaszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.