W toruńskiej policji jest 16 miejsc wolnych pracy. Dlaczego brakuje chętnych?

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało
Waldemar Piórkowski

W toruńskiej policji jest 16 miejsc wolnych pracy. Dlaczego brakuje chętnych?

Waldemar Piórkowski

Mimo pewnego rozluźnienia wymogów wobec kandydatów na policjantów, w toruńskiej komendzie jest obecnie 16 wolnych miejsc.

Ta liczba to niecałe 3 procent stanu garnizonu, choć na początku 2017 roku w KMP w Toruniu wakatów praktycznie nie było, jeśli nie liczyć jednego nie obsadzonego miejsca pracy.

O 30 więcej

Te 16 wakatów na początku 2018 roku może brać się też stąd, iż w 2017 roku toruński garnizon zwiększył się o ponad 30 policyjnych etatów. Na początku 2017 roku funkcjonariuszy było w Toruniu i powiecie w sumie 616. Dziś jest natomiast 647 etatów. Ten skok mundurowi zawdzięczają toruńskim politykom Prawa i Sprawiedliwości, którzy w połowie ubiegłego roku „załatwili” to u Jacka Zielińskiego wiceministra spraw wewnętrznych.

W toruńskiej policji jest 16 miejsc wolnych pracy. Dlaczego brakuje chętnych?
policja.pl To jedno ze zdjęć znajdujących się na plakatach kampanii rekrutacyjnej namawiającej do wstąpienia do służby w policji

Ale raczej nie należy jednak liczyć na to, że wszystkie wolne miejsca pracy w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu w tym roku zostaną wypełnione. Bo jedna liczba to wakaty, a zupełnie inna to limit przyjęć na dany rok w całym województwie kujawsko-pomorskim.

Gdzie odpada najwięcej kandydatów do pracy w policji? Jak dużo osób odpada na teście sprawnościowym? Jak można zostać policjantem? - o tym m.in. przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Waldemar Piórkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.