Większa kasa z Unii Europejskiej na budowę dróg w Lublinie

Czytaj dalej
Fot. Adrian Tomczyk
Artur Jurkowski

Większa kasa z Unii Europejskiej na budowę dróg w Lublinie

Artur Jurkowski

Prawie o 19 mln zł wyższe dofinansowanie z UE dostanie Lublin na budowę dróg. Chodzi o przebudowę ul. Abramowickiej, przedłużenie Dywizjonu 303 do ul. Wrotkowskiej oraz przebudowę skrzyżowania Krochmalnej i Diamentowej.

- Dotychczas dofinansowanie z funduszy UE do realizacji tych inwestycji wynosiło niespełna 82 procent. Teraz wzrosło do 85 proc. - mówi Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Chodzi o trzy zadania drogowe: przebudowę ul. Abramowickiej na odcinku od ul. Sadowej do granicy miasta, przedłużenie ul. Dywizjonu 303 do ul. Wrotkowskiej oraz przebudowę na dwupoziomowe skrzyżowania ulic Krochmalnej i Diamentowej. Wszystkie te roboty są elementami składowymi jednego unijnego projektu o nazwie „Budowa i przebudowa drogi wojewódzkiej 835 w Lublinie”. Do kasy ratusza wpłynie dodatkowe 18,8 mln zł. To wymaga zamian w tegorocznym budżecie Lublina na 2019 r. Radni zajmą się tym na najbliższej - piątkowej - sesji.

To, co najważniejsze dla kierowców, to odpowiedź na pytanie, kiedy w pełni będą mogli korzystać z nowych rozwiązań drogowych.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Artur Jurkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.