Wielkie sprzątanie po śmierci

Czytaj dalej
Aneta Galek

Wielkie sprzątanie po śmierci

Aneta Galek

Czyszczenie, dezynfekcja, usuwanie zapachów... Zdarza się, że z domu, gdzie doszło do zbrodni, trzeba wyrzucić dosłownie wszystko. A gdy się da – zabrać pamiątki po zmarłym.

Zastanawiałeś się kiedyś, co dzieje się w domu, w którym doszło do morderstwa? Otóż, gdy z zakrwawionych, przesiąkniętych odorem martwego, ludzkiego ciała pomieszczeń wychodzą policjanci i prokuratorzy, najczęściej pojawiają się tam specjaliści z firmy sprzątającej.

To właśnie technicy sprzątania miejsc po zgonach, jak brzmi profesjonalna nazwa tego fachu, zabezpieczają w miejscu śmierci tkanki, krew, włosy, resztki płynów ustrojowych czy odzież po zmarłym. Jak mówi Łukasz Macander z łódzkiej firmy Vector-Usługi Specjalistyczne, zgłoszenie najczęściej, bo w przypadku śmierci naturalnej, przychodzi od rodziny zmarłego.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aneta Galek

Pracuję w dziale online Kuriera Lubelskiego. Oprócz tego do Kuriera piszę też o kobiecej piłce nożnej i ręcznej. Jeśli więc natraficie na artykuły o drużynach GKS Górnik Łęczna, czy MKS Perła Lublin, to najpewniej ja będę ich autorką :) Prywatnie jestem wielką fanką Realu Madryt.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.