Wkrótce poznamy ceny biletów na młodzieżowe Euro

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kaczanowski
Karol Kurzępa

Wkrótce poznamy ceny biletów na młodzieżowe Euro

Karol Kurzępa

Piłkarscy kibice w Europie wciąż czekają na rozpoczęcie sprzedaży wejściówek na mistrzostwa Starego Kontynentu do lat 21. Bilety będzie można nabywać od lutego.

Turniej UEFA Euro U21 Polska 2017 odbędzie się w dniach 16-30 czerwca w sześciu polskich miastach. Jednym z gospodarzy imprezy będzie Kozi Gród. Na Arenie Lublin zaplanowano trzy spotkania grupowe, w tym dwa z udziałem reprezentacji Polski. W stolicy Lubelszczyzny biało-czerwoni zmierzą się w meczu otwarcia ze Słowacją (16 czerwca), a także trzy dni później ze Szwecją. Natomiast 22 czerwca Szwedzi zagrają na lubelskim stadionie ze Słowakami.

Szczegółowy harmonogram sprzedaży biletów na mecze turnieju, podział na kategorie cenowe oraz dokładne ceny wejściówek na spotkania w poszczególnych etapach mistrzostw (faza grupowa, półfinały, finał) ma zostać ogłoszony na początku lutego.

- Jako Lokalny Komitet Organizacyjny UEFA EURO U21 działający z ramienia PZPN, w porozumieniu z UEFA wypracowujemy taką strategię sprzedażową, by ceny kart wstępu na spotkania mistrzostw były przystępne dla wszystkich fanów - przyznaje Filip Adamus, rzecznik prasowy turnieju. - Po losowaniu fazy grupowej, które odbyło się 1 grudnia 2016 roku w Krakowie, zaobserwowaliśmy bardzo duży wzrost zainteresowania imprezą wsród kibiców - dodaje Adamus.

Pierwotnie, rozpoczęcie sprzedaży było awizowane na 15. grudnia zeszłego roku. Termin ten został jednak przesunięty bez podania konkretnej przyczyny. Na ten moment wiemy tylko, że łącznie udostępnionych zostanie ponad 300 tysięcy biletów na wszystkie 21 spotkań turnieju. Poza Lublinem mecze będą rozgrywane w Kielcach, Bydgoszczy, Gdyni, Krakowie i Tychach.

Sprzedaż wejściówek ma się odbywać wyłącznie poprzez oficjalną stronę internetową turnieju u21poland.com, za pośrednictwem systemu kupbilet.pl. Organizatorzy nie wykluczają także dystrybucji w punktach stacjonarnych.

- W najbliższy poniedziałek w Lublinie ma zostać zorganizowane spotkanie z dyrektorem turnieju oraz innymi pracownikami Polskiego Związku Piłki Nożnej i może wówczas się czegoś dowiemy - mówi Paweł Gil, lubelski koordynator UEFA EURO U21 Polska 2017.

Do czerwcowej imprezy pozostało 148 dni. Jako gospodarz czempionatu, Polacy są uważani za jednego z faworytów do walki o medale.

Karol Kurzępa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.