Wojewoda powalczy o fotel prezydenta Poznania? Kandydata poznamy w marcu

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Błażej Dąbkowski

Wojewoda powalczy o fotel prezydenta Poznania? Kandydata poznamy w marcu

Błażej Dąbkowski

Prawdopodobnie w marcu poznamy polityka PiS, który będzie rywalizował z Jackiem Jaśkowiakiem o stanowisko prezydenta Poznania. Centrala partii kilka miesięcy temu zleciła badanie rozpoznawalności działaczy PiS i osób związanych z partią. Jego wyniki mogą zaskakiwać.

W ubiegłym roku Zarząd Okręgowy PiS jednogłośnie zaakceptował kandydaturę Tadeusza Zyska, poznańskiego wydawcy związanego od lat z Akademickim Klubem Obywatelskim im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To jednak nie jest jednoznaczne z wystawieniem przedsiębiorcy jako rywala Jacka Jaśkowiaka w zbliżających wyborach. Decyzję tę podejmą bowiem władze partii w Warszawie. Kiedy?

Termin już kilkakrotnie ulegał zmianie, ale obecnie mówi się o marcu. Najpoważniejszym rywalem T. Zyska jest poseł PiS Bartłomiej Wróblewski, który w ostatnich miesiącach jest bardzo aktywny, regularnie organizuje spotkania na poznańskich osiedlach i promuje budowę hali sportowo-widowiskowej. Jak wskazywali działacze, w ubiegłym roku pojawił się czarny koń w tym wewnętrznym wyścigu o względy Jarosława Kaczyńskiego i jego najbliższego otoczenia. Jest nim

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in. jakim wynikiem zakończyły się badania rozpoznawalności, a także dowiesz się dlaczego dla części działaczy PiS kwestia wyboru kandydata na prezydenta Poznania jest sprawą drugorzędną.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Błażej Dąbkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.