Wszawica wraca do szkół i przedszkoli

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Anna Jarmuż

Wszawica wraca do szkół i przedszkoli

Anna Jarmuż

Z aptekarskich półek szybko znikają preparaty na wszy, w niektórych sklepach już ich brakuje. Problem staje się szczególnie widoczny w porze jesienno-zimowej. Tak jest już od kilku lat.

Szanowni Państwo, problem wszawicy do nas wraca. Dziś, jutro, w poniedziałek i wtorek będę chodziła po klasach i sprawdzała dzieciom głowy. Proszę także Państwa, żeby również w domu regularnie sprawdzać włosy” - komunikaty ze szkół o takiej treści trafiają ostatnio do wielkopolskich rodziców.

O problemie informuje też sanepid. Do szkół i przedszkoli trafiły niedawno ulotki, w których eksperci radzą rodzicom, jak zabezpieczyć się przed wszami oraz co robić, gdy pasożyty już się pojawią.

- Problem nasila się w okresie jesienno-zimowym, gdy dzieci zmieniają odzież na cieplejszą, zakładają na głowy czapki i zostawiają je w szatni

- tłumaczy Cyryla Staszewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu i dodaje, że wszawica nie widnieje już w rejestrze chorób zakaźnych, dlatego sanepid nie prowadzi badań na temat skali zjawiska.

Jak dużym problemem jest wszawica w poznańskich szkołach i przedszkolach oraz co w tej sprawie robią pracownicy tych placówek? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Jarmuż

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.