Wybieramy najlepszych sportowców 2017 roku: Więcej upadków niż wzlotów

Czytaj dalej
Karol Kurzępa

Wybieramy najlepszych sportowców 2017 roku: Więcej upadków niż wzlotów

Karol Kurzępa

Przy okazji 56. Plebiscytu na Najlepszych Sportowców podsumowujemy rok 2017 w lubelskim sporcie. To były ciężkie miesiące dla lubelskiej piłki nożnej.

- To nie był kolorowy rok dla lubelskiego futbolu – ocenia Zbigniew Bartnik, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.
Trudno o inną opinię, skoro w trakcie mijających dwunastu miesięcy dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny piłkarzy z regionu zanotowały spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Górnik Łęczna pożegnał się z Lotto Ekstraklasą, a Wisła Puławy z Nice I ligą. Ponadto, po słabej rundzie jesiennej w wykonaniu tych zespołów, raczej nie można liczyć na to, by te ekipy włączyły się wiosną do walki o powrót na wyższe szczeble.

PLEBISCYT SPORTOWY KURIERA LUBELSKIEGO. Etap wojewódzki

- W dodatku, niepowodzeniem okazało się przeniesienie meczów Górnika na Arenę Lublin w sensie organizacyjnym i sportowym, co jest dla mnie niezmiernie dziwnym zrządzeniem losu - dodaje Bartnik. - Szkoda także faktu, że Motor nie awansował do II ligi, choć znów był tego bliski. Należy jednak podkreślić, że w 2017 roku lublinianie zanotowali 25 zwycięstw w 33 meczach, co jest godne uznania. Cieszy też fakt, że pomimo różnego rodzaju problemów nadal funkcjonują Avia Świdnik i Lublinianka - przyznaje Bartnik.

Prezes LZPN zauważa, że obecnie najmocniejszy na Lubelszczyźnie jest futbol kobiecy. - Panie z Górnika Łęczna rywalizują o mistrzostwo Polski, w Ekstralidze gra też AZS PSW Biała Podlaska. Poza tym, coraz więcej zawodniczek trafia do kadr narodowych w różnych przedziałach wiekowych - wylicza Bartnik.

Co można powiedzieć natomiast o tegorocznych dokonaniach piłkarskiej młodzieży z naszego regionu? - To dobrze, że na jej szkolenie kładzie się coraz większy nacisk. W Lublinie zajmują się tym nie tylko Motor i Lublinianka, ale też Widok, BKS, Vrotcovia, Sławin czy Sygnał. Nie zapominajmy też, że w regionie z młodymi piłkarzami pracują ponadto w Łęcznej, Świdniku czy Puławach oraz Białej Podlaskiej. Warto zaznaczyć, że Motor jako jeden z niewielu klubów ma dwie drużyny z powodzeniem grające w centralnych rozgrywkach PZPN. Kluby się wzmacniają i idą w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że będą ze sobą współpracować - mówi sternik LZPN.

Zbigniew Bartnik uważa, że największymi wygranymi mijającego roku byli na Lubelszczyźnie piłkarscy kibice podczas Mistrzostw Europy do lat 21, z których trzy mecze zostały rozegrane w czerwcu na Arenie Lublin. - Należą im się słowa uznania za stworzenie wspaniałej atmosfery. Ukłony w kierunku grupy odpowiedzialnej za zorganizowany doping, choć trzeba przyznać, że wszyscy spisali się na medal, ponownie jak organizatorzy - podkreśla.

12 stycznia, podczas uroczystej Gali Kuriera Lubelskiego, przekonamy się czy przedstawiciele piłki nożnej znajdą się w dziesiątce najlepszych sportowców Lubelszczyzny 2017 roku. Wyboru dokona kapituła, w skład której wejdą osoby ze środowiska sportowego, w tym również nasz rozmówca.

PARTNERZY:

Karol Kurzępa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.