Wybory 2019. Wyborcy niepełnosprawni mogą bezpłatnie dojechać na głosowanie 13 października

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Wisniewski / Polskapresse
(mg)

Wybory 2019. Wyborcy niepełnosprawni mogą bezpłatnie dojechać na głosowanie 13 października

(mg)

Miasto pomoże dojechać na wybory osobom z dysfunkcją kończyn dolnych. W niedzielę 13 października zostanie uruchomiona dla nich bezpłatna komunikacja specjalna. Przypominamy też o ciszy wyborczej i karach za jej złamanie.

Zgłoszenia od osób niepełnosprawnych przyjmowane są w siedzibie Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Składowej 11 w godzinach pracy urzędu (7.30-15.30). Rezerwacji przejazdu można również dokonać telefonicznie dzwoniąc pod numer 85 744 34 04 - informuje Kamila Bogacewicz, z białostockiego magistratu.

Dodaje, że w dniu wyborów zgłoszenia przyjmowane będą od godz. 7 do 20.30.

Warto też pamiętać, że w Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J.K. Branickiego 3/5 (pokój 19) białostoczanie ciągle jeszcze mogą odebrać zaświadczenie o prawie do głosowania. Tu ostateczny termin mija 11 października. Zaświadczenie upoważnia do głosowania w dowolnym lokalu wyborczym na terenie całego kraju.

Więcej informacji o sprawach związanych z wyborami można uzyskać pod numerem tel. 85 879 7979 (infolinia Urzędu Miejskiego) lub na stronie www.bip.bialystok.pl.

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października. Lokale wyborcze zostaną otwarte o godz. 7 rano. Głosowanie potrwa do godz. 21.

Od północy z piątku na sobotę do momentu zakończenia głosowania będzie obowiązywała cisza wyborcza. W tym czasie zabroniona jest wszelka agitacja wyborcza. Złamanie ciszy wiąże się z bardzo wysokimi karami finansowymi, nawet do 5 tys. zł.

Jeszcze wyższe kary od 500 tys. zł do 1 mln zł grożą tym, którzy w dniu głosowania podadzą do publicznej wiadomości wyniki sondaży także tych przeprowadzonych w dniu głosowania.

Wybory parlamentarne 2019. Kandydaci do Sejmu z województwa podlaskiego. Pełne listy PKW

(mg)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.