Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Na prawicy nie nastawiają się na opolskiego europosła PiS

Czytaj dalej
Fot. PP
Piotr Guzik

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Na prawicy nie nastawiają się na opolskiego europosła PiS

Piotr Guzik

Centrala PiS opublikowała nazwiska liderów list w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. W okręgu dolnośląsko-opolskim próżno tam szukać przedstawiciela naszego regionu. Kolejność kandydatów na dalszych miejscach jest jeszcze ustalana. - Ale to, kto je zajmie, nie będzie miało znaczenia w walce o mandaty - słyszymy w partii.

Na pierwszym miejscu listy prawicy w okręgu dolnośląsko-opolskim jest Anna Zalewska, minister edukacji narodowej. Na drugiej pozycji znalazła się kolejna przedstawicielka obecnego rządu - Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej.

- Prezentacja pełnych list powinna nastąpić za kilka dni. Nadal trwają prace nad ustaleniem kolejności osób na dalszych miejscach - mówi Violetta Porowska, szefowa PiS w woj. opolskim.

 • Kogo Zjednoczona Prawica chce wystawić z Opolszczyzny?
 • Czy Patryk Jaki będzie kandydował do PE?
Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Piotr Guzik

Opolanin z urodzenia. Stara się, by mieszkańcy byli na bieżąco z tym, jak zmienia się Opole. Za pomocą zdjęć i filmów dokumentuje jego metamorfozy, które w codziennym zabieganiu mogą umykać. Zagląda tam, gdzie nie każdy może bądź chce wejść - na place budowy i do niszczejących konstrukcji. Opisuje działania i plany władz, jak i reakcje mieszkańców na ich poczynania. Śledzi działalność lokalnych polityków i pisze o tym, o czym niekoniecznie chcą mówić otwarcie, a co pozwala lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.