Wybory samorządowe 2018 na Opolszczyźnie. Co drugie miejsce w komisji wyborczej jest wolne

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola/ Polska Press
Krzysztof Ogiolda

Wybory samorządowe 2018 na Opolszczyźnie. Co drugie miejsce w komisji wyborczej jest wolne

Krzysztof Ogiolda

Członkowie terytorialnych komisji wyborczych mogą się zgłaszać do dzisiaj do godziny 15.30. Czasu zostało więc niewiele. Mimo to na Opolszczyźnie ponad połowa miejsc ciągle pozostaje nieobsadzona.

- Wszyscy chętni, którzy chcieliby w komisjach terytorialnych pracować powinni się zgłaszać przede wszystkim do konkretnych komitetów wyborczych - mówi Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. - Osoby, które tę chęć zgłoszą u nas, czyli w delegaturze, także zostaną zapisane. I to one będą uzupełniać wolne miejsca wszędzie tam, gdzie komitety zgłoszą za mało osób do komisji.

Komisje terytorialne pracują na wszystkich poziomach samorządu - w urzędach gmin (jest ich 71), w starostwach powiatowych (11) i w urzędzie marszałkowskim (1).

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.